Malli arutelu:Viitamata

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Malli nimi võiks olla Allikad, nagu varem, sest Viita ja Viited on liiga sarnaste nimedega. --Metsavend 19. november 2010, kell 12:50 (EET)


Missuguste kriteeriumite alusel seda kasutada võib? Selle malli võib panna hetkeseisuga 99% artiklitesse. Alts 27. jaanuar 2011, kell 15:36 (EET)


Teen ettepaneku esilehele kirja panna, et enamikus artiklitest puuduvad viited, ja selle malli ära kaotada. Sellised märkused on minu arust mõeldud lugeja hoiatamiseks, aga igaüks näeb ju seda isegi, kui viiteid pole. --Epp 29. oktoober 2011, kell 02:59 (EEST)

Päris nõus ei ole, küll aga võtaksin ma selle viimase, kustutamist puudutava osa ära. Kui selline asi igalt poolt ehmatavalt silma vaatab, jääbki mulje, et enamik asju läheb varsti kirve alla. Või siis vastupidi, kõik harjuvad ära, et niikuinii ei lähe. Saan aru, et selle mõte on innustada kasutajaid viiteid lisama, aga seda võiks teha kuidagi teistmoodi. --Morel (arutelu) 11. august 2012, kell 01:24 (EEST)
Jah. Andres (arutelu) 11. august 2012, kell 02:19 (EEST)

Panen ette selle malli sõnastust muuta. Praegu on nii, et kui artiklis kasvõi üks viide on, siis on malli artiklile panemine eksitav, sest mall ütleb üheselt, et artiklis pole viiteid. Vaadake võrdluseks ingliskeelset malli, mis läbi wikidata on ühendatud. Seal öeldakse, et viiteid on juurde vaja. Kustutamise jutt, mis Morel ära kustutas, oli jah vale, kuid kui oleks öeldud, et viitamata väited võidakse artiklist kustutada, siis poleks see ju vale. Ka meie vikis kustutatakse artiklist viitamata väiteid. Taavi (arutelu) 23. detsember 2014, kell 03:23 (EET)

Kuidas tekst peaks välja nägema? Andres (arutelu) 27. detsember 2014, kell 13:05 (EET)
Pakun sellist sõnastust:
See artikkel ei sisalda piisavalt viiteid. Palun aita artiklit täiendada, lisades viiteid usaldusväärsetele allikatele. Viitamata tekstilõigud võidakse vaidlustada ja artiklist eemaldada. (Detsember 2014)
Kuupäeva lisamine oleks valikuline, kui jätta parameeter mallis täitmata, siis sulgudes osa ei ilmu. Taavi (arutelu) 27. detsember 2014, kell 21:57 (EET)
"Viitamata tekstilõigud" asemele võib panna ka "viitamata väited". Taavi (arutelu) 27. detsember 2014, kell 22:05 (EET)
Minu meelest pole ähvardust tarvis. Andres (arutelu) 11. jaanuar 2015, kell 10:12 (EET)

Need viidete puudumise mallid peaks kõik kokku panema. Mis vahet seal on, ka siis, kui ühtki viidet pole, pole ju piisavalt viiteid. Mõttetu on neid asendada. --Epp 29. juuli 2015, kell 16:30 (EEST)

Mina tegin teise malli ja see algas vana malli sõnastuse parandamisest. Selgus, et eestikeelse malli tekst ei läinud kokku lingitud ingliskeelse malli tekstiga. Eestikeelsel oli, et pole üldse viiteid, ingliskeelsel, et pole piisavalt viiteid. Viisin mallid vastavusse. Siis avastasin, et inglise vikis on kaks malli. Otsustasin, et jätan siia ka kaks malli ja mallide kasutajad otsustagu, kumba soovivad kasutada. Iseenesest on õige, et pole piisavalt katab ka selle juhtumi kui üldse pole. Seepärast on ka redigeerimisakna allservas valikuna "mitte piisavalt" variant. Kuid kui keegi soovib täpsem olla, siis saab ta vahet teha ja kasutada kahte malli. Mallide kasutuse põhjal tundub, et neid kasutajaid on. Kellegil pole kohustust üht malli teisega asendada, kui see mõttetu tundub.
Neis vikides, mille keelt oskan, ehk inglis- ja vene- ja hispaaniakeelses vikis on samuti mallide mõlemad variandid kasutusel. Ülaltoodud põhjustel eelistan mõlema malli olemasolu.
 Taavi|  29. juuli 2015, kell 17:05 (EEST)
Kui erilist vahet pole, kumba malli kasutada ja kui artiklis pole viiteid, siis võiks arvata, et malle kasutatakse kuidas juhtub, mitte ei kasutata teadlikult erinevaid malle. Kui kasutada kitsama sõnastusega malli, siis on vaja jälgida, kas ehk tuleb sõnum teise sõnumi vastu välja vahetada, kui lisatakse näiteks üks viide. Tundub küll, et kasutajate elu oleks mugavam, kui on üks mall ja kaotada poleks sellest pea midagi. Pikne 29. juuli 2015, kell 19:25 (EEST)~
Olen viimasel ajal jälginud nende mallide kasutamist ja minu kogemuse põhjal kasutatakse neid täpselt. St need, kes panevad malli "pole ühtegi viidet", panevad selle tõesti siis, kui ühtegi viidet pole. "Pole piisavalt viiteid" malli kasutajad aga ei kasuta seda täpselt (aga kuna see mall nö katab kõik juhud, siis ei saa seda ka neile ette heita).  Taavi|  29. juuli 2015, kell 20:22 (EEST)