Malepoks

Allikas: Vikipeedia
Malepoksi võistlus Saksamaal

Malepoks on hollandi kunstniku Iepe Rubinghi leiutatud spordiala, kus vahelduvates raundides mängitakse malet ja poksitakse. Rubingh sai idee prantsuse filmirežissööri ja koomiksikunstniku Enki Bilali sarjast "Külm ekvaator" (prantsuse keeles Froid-Équateur).

Võistlus sisaldab 11 raundi, neist 6 on maleraundi (paaritud) ja 5 poksiraundi (paaris), seega alustatakse alati malest. Maleraund kestab 4 minutit ning kummalgi mängijal on kokku 12 minutit male-aega. Poksiraund kestis algul 2 minutit, kuid alates 2007. aastast on selle pikkus 3 minutit. Raundide vaheaeg on 1 minut.

Võidab see võistleja, kes teeb teisele võistlejale mati või kelle vastane jääb ajapuudusesse (maleraundis), lööb teise võistleja nokauti või kuulutatakse võitjaks kohtuniku otsusega. Kui malepartii jääb viiki, võidab poksis punktidega juhtiv võistleja. Kui ka poksis on punkte võrdselt, võidab mustade malenditega mängiv võistleja.

Esimesed maailmameistrivõistlused peeti 2003. aastal, mille võitis malepoksi looja Rubingh ise. Samal aastal loodi ka Rahvusvaheline Malepoksi Liit (WCBO). Euroopa meistrivõistlusi peetakse alates 2005. aastast.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]