Lukas Graham

Allikas: Vikipeedia
Lukas Graham (2016)

Lukas Graham on Taani pop- ja soulmuusika bänd. See bänd koosneb laulja Lukas Forchhammerist, trummar Mark Falgrenist ja bassimängija Magnus Larssonist.

Bänd tegi oma esimese albumi aastal 2012. See album jõudis Taani muusikaedetabelis esikohale. Teine album tuli välja aastal 2015. Sellel albumil said suurema tähelepanu osaliseks lood "Mama Said" ja "7 Years", mis tõusid Taani edetabelis teisele kohale ja jõudsid ka teiste maade edetabelitesse.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Bänd laadis aastal 2011 üles koduvideoid oma lauludest, näiteks "Drunk in the Morning" ja "Criminal Mind". Neid laule jagati Facebookis ja vaadati tuhandeid kordi. Bänd sai kontakti Copenhagen Recordsiga aasta 2011 lõpus. Bändi ringreisi käigus müüdi nende kontsertidele 17 000 piletit.

Aastal 2013 tegi bänd ringreisi Euroopas ning võitis Euroopa piiri purustajate auhinna. Aastal 2014 viis bänd oma muusika ka Ameerikasse. Bänd esindab Copenhagen Recordsit Saksamaal, Šveitsis, Austrias ja Prantsusmaal. 2015 avaldas bänd uue albumi ning jõudis sellegagi Taani ja mitme muu riigi muusikaedetabelites kolme esimese hulka. Sellelt albumilt on suuremat populaarsust kogunud laulud "7 Years" ja "Mama Said". Aasta 2016 lõpuks oli bändil Spotifys iga kuu 17,2 miljonit kuulajat, kokku 225 miljonit kuulajat.

Muusikastiil[muuda | muuda lähteteksti]

Lukas Grahami muusikat kirjeldatakse kui pop- ja soulmuusika hübriidi.

Bändi kõige kuulsam lugu "7 Years" räägib suureks saamisest elu erinevates etappides.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]