Lorenzo Sumulong

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Filipiinide endise senaatori Lorenzo Sumulongi ametlik foto

Lorenzo Sumulong (5. september 1905 Antipolo, Rizali provints, Calabarzoni piirkond21. oktoober 1997) oli Filipiinide poliitik.

Ta sündis Antipolos Rizali provintsis Calabarzoni piirkonnas. Ta lõpetas Filipiinide Ülikooli õigusteaduse erialal ja sai Harvardi ülikoolist magistrikraadi õigusteaduses.

Ta on olnud valitud Filipiinide Senatisse.

Aastal 1960 juhtis ta ÜRO Peaassambleel Filipiinide delegatsiooni. Eelkõneleja Nikita Hruštšov nõudis iseseisvuse andmist maadele ja rahvastele, mis on endiselt Lääne koloniaalvõimude valitsuse all, kuid Sumulong nõudis samasugust õigust ka rahvastele, kes olid alla neelatud Nõukogude Liidu poolt. Seejärel Hruštšov ärritus silmnähtavalt ja sõimas Sumulongi "imperialismi kannupoisiks ja tallalakkujaks" (ning mõningate allikate järele koputas kingaga laua peale)[1].

Aastal 1987 nimetas president Corazon Aquino ta Konstitutsioonikomitee liikmeks ja samal aastal võeti uus Konstitutsioon vastu.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema poeg Victor Sumulong (1946–2009) oli Filipiinide poliitik.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "ANDRES LAIAPEA: Miks Nikita kinga haaras". Originaali arhiivikoopia seisuga 2. veebruar 2014. Vaadatud 25. jaanuaril 2014.