Lestat de Lioncourt

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Lestat de Lioncourt on väljamõeldud tegelane, kes ilmub Anne Rice'i "Vampiirikroonikad" seerias, kaasa arvatud raamatus "Vampiir Lestat." Ta on vampiir, kes on "Vampiirikroonikate" jutustaja ja antikangelane.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Lestat sündis 7. novembril, aastal 1760. Ta sündis Prantsusmaal, Auvergne'i piirkonnas, kus tema isa oli markii. Lestat oli seitsmes poeg. Kõigest kaks Lestat'd venda elasid täiskasvanuks. Kuigi Lestat'd pere olid tehniliselt aristokraadid, oli de Lioncourtide varandus otsas ning nad elasid oma feodaalses linnuses vaeselt. Lestat'd ema Gabrielle oli perekonnas ainuke kirjaosakaja, Lestat'd isa oli pime ning mängis päevadeviisi malet. Lestat'd nimi pandi kokku kasutades tema vendade nimede esimesi tähti.

Lestat ei saanud oma isaga ega vendadega läbi. Kord ütles ta oma emale: "Olen unes näinud, et ma tapan nad kõik. Ma tapan unenäos oma isa ja vennad. Käin toast-tuppa neid tappes, nagu ma tapsin need hundid." Lestat üritas oma perekonna eest mitmeid kordi põgeneda. Esimest korda küsis ta varjupaika kloostrist, hiljem aga põgenes rändnäitlejatega. Mõlemal korral leiti ta üles. Lestat'd ema müüs maha kõik põlvest põlve käinud juveelid, et osta hobuseid, relvi ja koeri, et Lestat saaks jahtima hakata. Peatselt sai temast leiva lauale tooja.

Külarahvas palus Lestat'd abi hundikarjaga, mis oli küla terroriseerinud. Ta läks mägedesse ning tappis terve kaheksase karja. Selle käigus kaotas ta oma hobuse, koerad ja peaaegu oma elu. Tänu oma vaprusele imetles külarahvas Lestat'd ning talle kingiti lopsakalt punane mantel ja saapad, mis olid huntide nahast tehtud, kuid Lestat langes sügavasse masendusse.

Gabrielle'i innustusel lahkus Lestat Auvergne'ist koos oma sõbra ja armukese Nicolasega ning suundusid Pariisi, kus nad tahtsid näitlejateks hakata. Lestat jäi silma ühele iidsele vampiirile, Magnusele, kes ta hiljem röövis ning vampiiriks muutis.

Kui Magnus oli Lestat'd vampiiriks muutunud, tegi Magnus tulle hüpates enesetapu, nii et Lestat'l ei olnud mitte mingit õpetajat. Lestat päris Magnuselt ülisuure varanduse.

Välimus[muuda | muuda lähteteksti]

Täpselt pole öeldud, mis aastal Lestat vampiiriks tehti, kuid see juhtus aastate 1779 ja 1781 vahemikus, seega ta oli kuskil 19 või 21-aastane. Ta on 1.82 meetrit pikk. Tal on lokkis blondid juuksed, mis õlgadeni päris ei ulatu. Heleda valguse käes paistavad ta juuksed valged. Tema silmad on hallid, kuid need haaravad sinist või violetseid värve kergelt. Tal on lühike ja kitsas nina ning ilusa kujuga suu, mis on tema näo jaoks alati natuke suur olnud. Lestat'd sõrmeküüned ( nagu kõikide "Vampiirikroonikate" vampiiridel ) paistavad nagu oleks need klaasist.

Lestat'd loodud vampiirid[muuda | muuda lähteteksti]

Lestat muus meedias[muuda | muuda lähteteksti]