Lawrence Lessig

Allikas: Vikipeedia
Lawrence Lessig.
Intervjuu Lawrence Lessigiga 2009. aastal.

Lawrence "Larry" Lessig (sündinud 3. juunil 1961, Rapid City, Lõuna-Dakota, USA) on Ameerika jurist, õigusfilosoof ja poliitiline aktivist.

Lessig on tuntud eelkõige autoriõiguslike, kaubamärkide ja raadiosageduste piirangute vähendamise pooldajana, eriti tehnoloogilistes rakendustes. Ta on kutsunud üles korraldama USA-s osariigipõhist aktivismi, toetamaks USA valitsussüsteemi ulatuslikku reformi teise põhiseadusliku kogu kaudu.[1]

Ta on Edmond J. Safra Fondi eetikakeskuse direktor Harvardi Ülikoolis ja õigusteaduse professor Harvard Law Schoolis. Enne Harvardisse naasmist oli ta õigusteaduse professor Stanford Law Schoolis ning sealse interneti- ja ühiskonnauuringute keskuse (Stanford Center for Internet and Society) rajaja. Lessig on Creative Commonsi juhatuse liige ja asutaja, Software Freedom Law Centeri juhatuse liige, Sunlight Foundationi nõukogu liige[2] ja Electronic Frontier Foundationi endine juhatuseliige.[3]

Lessigi tuntuim ja mõjukaim raamat on 2004. aastal ilmunud "Free Culture: How Big Media Uses Technology and the Law to Lock Down Culture and Control Creativity" (pehmekaanelises väljaandes "Free Culture: The Nature and Future of Creativity"), mis avaldati internetis 25. märtsil 2004 Creative Commonsi litsentsi all CC-Attribution/Non-commercial (by-nc 1.0). Teos pani aluse vaba kultuuri liikumisele.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Lawrence Lessig valiti 2007. aastal Ameerika Filosoofiaseltsi liikmeks.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Alesh Houdek. "Has a Harvard Professor Mapped Out the Next Step for Occupy Wall Street?". The Atlantic. "Lawrence Lessig's call for state-based activism on behalf of a Constitutional Convention could provide the uprooted movement with a political project for winter" 
  2. Board and Advisory Board Sunlight Foundation, February 14, 2011
  3. Lessig, Lawrence. "In Defense of Piracy". The Wall Street Journal. October 11, 2008.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]