Lasse Tur

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Lasse Tur (sündinud 9. juunil 1954 Oslos) on norra fotograaf.

Ta alustas oma karjääri 1972. aastal ja hakkas aerofotodega tegelema 1988. Fototöötlust arendades ja negatiivfilme digiteerides suurendas ta järjest oma firma klientuuri ja nii tõusis tema 2000. aastal loodud firma Mapaid AS Norra turuliidriks. Aerofotode vastu on huvi tuntud maavaidluste korral, maanteede ja ehitiste projekteerimisel, pilte on tellinud kohalikud omavalitsused ning ajaloo- ja fotohuvilised.

Lasse Tur on andnud välja 14 aerofotoraamatust koosneva Norra-teemalise sarja "Sett fra oven" (inglise keeles "Seen from above"). Raamatud on valminud koostöös Norra ajakirjaniku Odd Helge Brugrandi ja piloodi Oddmar Stenhaugiga.

Lasse Tur on viimastel aastatel oma ettevõtte Mapaid tegevust laiendanud ka teistesse riikidesse, sh Läti, Rootsi, Taani, Islandile ja Hispaaniasse. Lasse Tur registreeris Eestis ettevõtte Mapaid OÜ 2009. aastal. Esimese fotolennu tegi Lasse Tallinna kohal 2010. aasta juulis. Eesti pealinnast tehti umbes 14 000 aerofotot. Parimad aerofotod Tallinnast on koondatud Eesti-teemalise sarja esimesse raamatusse "Tallinn linnulennult", mis ilmus 2013. aasta mais. 2014. aastal ilmusid ka "Tallinn: vanalinn linnulennult" eesti- ja ingliskeelsed väljaanded.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eesti meedia: