Lüümik

Allikas: Vikipeedia

Lüümik ehk esitluskile on grafoprojektorites kasutatav õhuke läbipaistev leht. Lüümikuid valmistatakse harilikult tselluloosatsetaadist, mille peal võib kujundeid joonistada auditooriumile näitamiseks projektoril. Neid on võimalik täita nii markeriga kui laserprinteriga. Paljud kompaniid ning väikesed ettevõtted kasutavad projektorite ning lüümikute süsteemi koosolekutes ning teistes inimeste gruppides, kuigi see süsteem võib olla asetatud videoprojektorite ja interaktiivsete tahvlitega.

Koolis tunni ajal kasutatav grafoprojektor lüümikuga

Printimine lüümikul[muuda | muuda lähteteksti]

Lüümikuid võib printida ühel kahest viisidest. Esimene viis seisneb selles, et laseriprinteri võib ühendada arvutiga ning selle peale võib panna tahmakassetti koos tselluloosatsetaadist lehtedega. Seejärel kujund või dokument on valmistatud arvuti sees (kuigi kujundid on rohkem levinud, kuna tekst võib teatud kaugusel projektorist olla ebaselge) ning seadistatud printimiseks. Pärast printeri tööle panemist dokumenti on kantud paberi peale. Mõned inimesed eelistavad testida lüümikut enne edastamist inimesele, kes seda tellis.

Teine viis seisneb selles, et mõned mustvalged või värvilised koopiamasinad on võimelised printima (või neid saab seadistada käsitlemiseks) atsetaatlehti. Nad on tavaliselt rajatud tooneri kasutamisele, kuna tindile rajatud tehnoloogia pole veel võimeline printima atsetaatlehte. Isik võib panna dokumenti või raamatu koopiamasina pinnale ja teha ühe või mitu koopiaid atsetaadi peale, kui toimub mitu koosolekuid või mõni teine kompanii või ettevõte soovib selle koopiat.