Lüümik

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Lüümik ehk esitluskile on grafoprojektorites kasutatav õhuke läbipaistev leht. Lüümikuid valmistatakse harilikult tselluloosatsetaadist, mille peal võib kujundeid joonistada auditooriumile näitamiseks projektoril. Neid on võimalik täita nii markeriga kui laserprinteriga. Paljud ettevõtted kasutavad projektorite ja lüümikute süsteemi koosolekutel ja töörühmades, kus on vaja teha näitlikustavaid ettekandeid. Uuemal ajal on kasutusel videoprojektorid ja interaktiivsed tahvlid.

Koolis tunni ajal kasutatav grafoprojektor lüümikuga

Lüümikute printimine[muuda | muuda lähteteksti]

Lüümikuid võib printida kahel viisil.

Esimene viis seisneb selles, et laseriprinteri võib ühendada arvutiga ning selle peale võib panna tahmakassetti koos tselluloosatsetaadist lehtedega. Seejärel kujund või dokument on valmistatud arvuti sees (kuigi kujundid on rohkem levinud, kuna tekst võib teatud kaugusel projektorist olla ebaselge) ning seadistatud printimiseks. Pärast printeri tööle panemist dokumenti on kantud paberi peale. Mõned inimesed eelistavad testida lüümikut enne edastamist inimesele, kes seda tellis.

Teine viis seisneb selles, et mõned mustvalged või värvilised koopiamasinad on võimelised printima (või neid saab seadistada käsitlemiseks) atsetaatlehti. Nad on tavaliselt rajatud tooneri kasutamisele, kuna tindile rajatud tehnoloogia pole veel võimeline printima atsetaatlehte. Lüümikutest omakorda saab paljundusmasina abil teha paberkoopiaid.