Kollane lint

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib Eesti toetusavaldusest; Hersoni aktsiooni kohta vaata artiklit Kollane lint (liikumine)

Rinnas kantav kollane lint (inglise keeles yellow ribbon) on toetusavaldus kaasmaalastele, kes viibivad keerulistes oludes, sümboliseerides taaskohtumise ootust ning lootust[1].

Eesti[muuda | muuda lähteteksti]

Eestis võeti kollane lint kasutusele 13. mail 2011, kui president Toomas Hendrik Ilves avaldas vastava üleskutse Facebookis: "Liibanonis röövitud Eesti seitsme kodaniku pered vajavad meie kõigi toetust. Mitte pealetükkivat uudishimu, vaid rahulikku ja osavõtlikku toetust, mis sõnab: teie mure on meie mure, me loodame ja usume koos teiega. Näitamaks seda tunnet, panin ma täna pintsakureväärile kollase lindi."[2]

Lisaks sellele, et kollast linti kanti riietusel, liitusid paljud üleskutsega ka virtuaalselt, lisades Facebookis oma profiilipildile kollase lindi sümboli. Selleks loodi vastav Facebooki rakendus.[3] 14. juuliks 2011, mil saabus sõnum Eesti kodanike vabastamisest[4], oli oma profiilipildile kollase lindi lisanud 12 671 inimest.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Kollane lint Toomas Hendrik Ilvese revääril. Vabariigi Presidendi Kantselei, 13. mai 2011
  2. http://www.facebook.com/note.php?note_id=217400041621253
  3. http://apps.facebook.com/kollanelint/
  4. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 5. august 2011. Vaadatud 14. juulil 2011.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]