Koba Davithašvili

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Koba Davithašvili (gruusia კობა დავითაშვილი; sündinud 31. juulil 1971) on Gruusia poliitik, opositsioonilise Gruusia Rahvapartei juht.

Davithašvili on lõpetanud Thbilisi Riikliku Ülikooli õigusteaduse alal. 1993. aastal võttis ta suurtükiväeohvitserina osa Abhaasia sõjast.

Ta oli Mihheil Saakašvili Ühinenud Rahvusliku Liikumise liige ja tegi aktiivset kampaaniat Eduard Ševardnadze vastu. Roosirevolutsioonis ta aktiivselt ei osalenud, sest oli tolleks ajaks Saakašviliga juba parteisiseselt vastuollu sattunud.

2004. aasta Adžaaria kriisi päevil peksid Aslan Abašidze pooldajad Davithašvilit tõsiselt. Ta lahkus varsti peale parlamenti valituks osutumist Ühinenud Rahvuslikust Liikumisest koos teiste vastsete Konservatiivse Partei liikmetega.

Davithašvili lahkus peagi ka parlamendist, et kandideerida Thbilisi linnavolikokku. Valimiste eel avaldasid tema poliitilised vastased videolõike, millel Davithašvili justkui võttis altkäemaksu. Varsti peale skandaali lahkus ta Konservatiivsest Parteist ja asutas Rahvapartei.

2007. aasta meeleavalduste päevil Thbilisis peksti Davithašvilit jällegi tõsiselt, seekord väidetavasti valitsusjõudude poolt. Peksjad röövisid ta ja toimetasid ta Gori sõjaväehaiglasse. Sugulastel ei lubatud teda külastada ja liikusid kuuldused nagu oleks ta tapetud. Juba järgmisel päeval andis ta aga pressikonverentsi, millel süüdistas rünnakus endale Saakašvili valitsust. Juhtumit ei uuritud.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Koba Davithašvili on abielus, tal viis last.