Kategooria arutelu:Eesti linnud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mul tekib selle kategooria juures umbes selline mõte nagu siin. Adeliine, kuidas sa Eesti lindude (ja muu elustiku) kategoriseerimist ette näed? Kas Eesti kohta peaks olema eraldi iga seltsi kategooriad? Või ka madalamat järku taksonite kategooriad? Minu meelest võivad kõik Eesti linnuad vabalt ühes kategoorias olla. Paralleelses puus on niigi täpsemalt kategoriseeritud ja suurem kategooria iseenesest pole alati probleem. Kategooria juurde saab lisada sisukorra. Pikne 29. märts 2015, kell 18:28 (EEST)

Mul on miskipärast kalduvus just kategooria suurust jälgida, et liikmeid oleks "parasjagu" ja kategooria sisu nö mõtte ja pilguga hallatav. Kitsamaid kategooriaid üldiselt teengi selle järgi, kui ülemkategooria hakkab mulle suur tunduma (olenevalt kategooriast alates umbes 200 liikmest) ja alamkategooriasse oleks juba rohkem kui mõni artikkel (nt kümmekond) panna. Sisukorra saab panna küll, aga artikli leidmisel on sellest vähe abi, kui sa näiteks ei tea, mis tähega otsitud pealkiri algab. Minu jaoks ei ole jälle see probleem, kui esialgu (või üldse) nt kõigi seltside jaoks alamkategooriaid ei ole, vaid ainult neil, kus liikmeid rohkem. Adeliine 29. märts 2015, kell 19:46 (EEST)
kui jätta koondkategooria "Eesti linnud", on mu meelest hädapärast OK. Siiski lindude puhul võiks jääda "Eesti X seltsi" tasemele. Nt taimede puhul on süstemaatikas oluline sugukond ja vastaval juhul nutikas jääda taimede puhul "Eesti X sugukonna" juurde--Bioneer1 (arutelu) 30. märts 2015, kell 19:35 (EEST)