Kategooria arutelu:Eesti taimed

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ei tea, kas maksab Eesti taimede jaoks paralleelset taksonoomilist kategooriasüsteemi ehitada. Võib küll jõuda olukorrani, kus paralleelseid kategooriaid pole tarvis ehk näiteks kategooriate "Eesti kapsalaadsed" ja "Ristõielised" asemel oleks ainult kategooria "Eesti ristõielised", aga kui konkreetne takson pole ainult Eesti ristõieline, siis tuleks ilmselt kõigi maade jaoks paralleelne süsteem ehitada, mis on arvatavasti liialt keeruline ja ebaratsionaalne. Minu meelest sellest pole midagi, kui ühel kategoorial mõnel juhul palju liikmeid on. Pikne 29. august 2013, kell 23:56 (EEST)

ma arvan, et Eestile keskendunud vikis võiks küll vähemalt õistaimede puhul teha kategooriad sugukondade tasemel (nt Eesti ristõielised, Eesti roosõielised), veel täpsemalt (s.o alamsugukondade, perekondade tasemel jne) oleks ilmselt juba ebaratsionaalne. Kategooriates on ju dubleerimine kohati paratamatu, ehkki seda tuleb minimeerida--Bioneer1 (arutelu) 4. september 2013, kell 10:04 (EEST)
seotud arutelu: Kategooria arutelu:Eesti katteseemnetaimed--Estopedist1 (arutelu) 30. mai 2019, kell 16:01 (EEST)

Kategooria nimi[muuda lähteteksti]

Kategooria päises tuleks täpsustada, mida Eesti taimede all mõeldakse. Vt seotud arutelu: Kategooria arutelu:Eesti puud, kus on pakutud kategooria nimeks Eesti pärismaised taimed--Bioneer1 (arutelu) 12. august 2014, kell 15:49 (EEST)