Kategooria arutelu:Eesti koolid

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ilmselt tuleks siin teha kaks osaliselt kattuvat kategooriat: "Eesti koolid maakonniti" ja "Eesti koolid linnati"--Bioneer1 (arutelu) 15. september 2013, kell 15:19 (EEST)

Kui mõelda nüüd natuke laiemalt ja haldusajaloolisemalt, äkki nt "Eesti koolid haldusüksuste järgi"? Sest, noh, saab ju teha ka valdade või kihelkondade või kubermangude või oblastite loendeid ning praeguseks on nt linna ja valla piir üsna ära hägustatud. --Ehitaja (arutelu) 31. jaanuar 2019, kell 12:11 (EET)

märgin, et enwiki's on kolme liikmega en:category:Business schools in Estonia. Aegade jooksul on vist ka Eesti alal olnud üksjagu ärikoole (kaubanduskoole?)--Bioneer1 (arutelu) 26. jaanuar 2015, kell 10:58 (EET)

Võib ju teha kategooria Eesti majanduskoolide kohta laiemalt. "Äri" mõistetakse selles vallas praegu üsna kitsalt, aga mitmesugust majandusharidust anti ka Nõukogude ajal ja enne seda. Nt Viljandis oli pärast sõda vist kaubandustehnikum, mida praeguses mõistes ärihariduse alla kõik ehk ei poaneks, aga majandusharidus see oli. --Ehitaja (arutelu) 31. jaanuar 2019, kell 12:11 (EET)

Siin ei ole nüüd tegelikult selgelt defineeritud, mida tähendab kategooria nimes sõna "Eesti", mistõttu võiks küsida, kas kuidagi seostuks sellega ka kategooria(d), mis hõlmaks eesti koole väljaspool Eestit. Neid on olnud päris palju ja niisugune kategooria (või mitu) võiks olla praktiline. --Ehitaja (arutelu) 31. jaanuar 2019, kell 12:11 (EET)

Ah, õige, ei märganud ennist, "Välismaa eesti koolid" ongi juba siin. Mis muidugi tähendabki juba "Eesti"-sõnaga mängimist. Sest teistpidi võttes - kui siin on ridamisi geograafilisi alamkategooriaid - võiks "Eesti koolide" all olla ka nt "Eesti võõrkeelsed koolid" või mis iganes termini alla tahetakse nt saksa, vene, rootsi ja ladina õppekeelega asutusi koguda. --Ehitaja (arutelu) 31. jaanuar 2019, kell 12:18 (EET)