Kasutaja arutelu:Kotkasulg

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere tulemast Vikipeediasse, Kotkasulg!

Kas artiklis Angerja vasallilinnus on midagi pooleli? Andres 29. juuli 2006, kell 19.20 (UTC)

Arutelulehel allakirjutamiseks vajuta neli korda ~ . Andres 29. juuli 2006, kell 21.20 (UTC)

Panin fotod artiklisse üles. Teised võid panna nende eeskujul. Kas on veel abi vaja? Andres 29. juuli 2006, kell 21.30 (UTC)

hmm.. mulle tundub, et ainult piltide üleslaadimisest pole eriti suurt kasu... et äkki prooviksid need siiski artiklitesse miskilmoel sisse panna ja seda koos selgitava tekstiga... teine asi on see et piltide juures peaks olema ka litsentsimärge, et mille alusel neid üldse Vikipeedias kasutada tohib... (Märgistamiseks kasutatavaid malle vaata Vikipeedia:Mallid, ilmselt on valik kas miski public domain, gfdl, või creative commonsi litsentsidest) ja muide ma miskipärast kahtlustan, et plaani, kui see pole just ise joonistatud ei tohiks vist üles panna. Jõudu soovides -- Ahsoous 29. juuli 2006, kell 22.49 (UTC)

angerja vasallilinnuse arutelust ma mõistsin, et fotod on ta enda tehtud. avjoska 29. juuli 2006, kell 22.52 (UTC)
Soovitan iga pildi juurde kirjutada: Ise tehtud. GDFL. Samuti aeg ning kujutatava kirjeldus. Andres 29. juuli 2006, kell 23.04 (UTC)

mida se GDFL tähendab Siinsamas teksti allgi on kirjas: "Kogu tekst on kasutatav GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsentsi (GFDL) tingimustel." avjoska 29. juuli 2006, kell 23.20 (UTC) Eks ma ürita need need nupud siin segeks saada.

Kirjutasin vist ennist valesse kohta. Tuleb välja, et GDFL ei ole tehnilistel põhjustel hea variant. Kõige lihtsam on anda pildid piiranguteta kasutamiseks (Public Domain), aga kui Sa seda ei soovi, siis märgi, milliseid kasutamispiiranguid Sa soovid. Andres 29. juuli 2006, kell 23.43 (UTC)


Tere jälle ja küsiksin sellist asja,et kui olete nõus sii jätaksin kirjatöö teile ja kui vaja siis saadan linnuste nimed, kus käinud maalimas ja pildistamas.Mul oli palju huvitavaid kohti jäädvuststud ja kirjutatud aga läpakas jooksis kokku ja kõik mu 3 aasta töö on taevas ja selle pärast tahakski jäädvustada sinna lehele eesi linnustest pildid.Mis puutub maalidesse siis näituse korraldan kui kõik valmis.praegu on juba 18 linnuse maali tehtud ja veel rohkem teha aga kõik on ees.Kahju et fotod kaduma läksid .Nüüd veel,käisin nädalavahetus vääna mõisas ja ka linnuse varemetes.Kõsimus selles ,et ta nagu on ja ei ole ka linnus .Ma ei teagi.Teie nimekirje teda pole aga ostsin raamatu Harjumaa mõisad ja seal mainitakse et on ikkagi olnud linnus.Igatahes maalid ta ära sest väga ilusad hooned on säilinud.Kui saadan fotod linnustest siis vaata ise millised sobivad või ei mul hea meel kui teised ka saavad teada millites kohtades me esivanemad elasid.

Väga tähtis on, et Sa iga pildi juurde (pildileheküljele) täpselt kirjutaksid, mis pildil on kujutatud ja millal see on tehtud. Muidu me ei oska seda kuskile paigutada. Ka pildi nimi peaks olema nii spetsiifiline, et oleks võimalik enam-vähemgi aru saada, mille kohta see pilt on. Andres 31. juuli 2006, kell 14.47 (UTC)

Kas nendele eelmistele piltidele pean parandused tegema Kui jah siis kuidas

Sul on kaks pilti müntidest. Sinna peaks kirjutama midagi selgituseks. Kust münt pärit on. Andres 31. juuli 2006, kell 15.39 (UTC)
"Akna postid ja sillus" on vist Angerja linnuse kohta ei selgu. "Kivid ja aeg" ei ütle, mis on pildil.
Kirjuta nendele piltidele lihtsalt juurde. Ülejäänud pildiallkirjad hädapärast kõlbavad, aga rohkem detaile ei tee kunagi paha. Edaspidi püüa pildifailide nimed selgemad teha. Andres 31. juuli 2006, kell 15.42 (UTC)

Kuidas saan linnuste pildid lisada juttude juurde?

Kirjuta artiklisse nii: [[Pilt:Pildi nimi|thumb|Pildiallkiri]]. Andres 2. september 2006, kell 00:37 (UTC)

Pisiparandused[muuda lähteteksti]

Sul on vist eelistustes märgitud, et kõik Sinu parandused loetaks pisiparandusteks. Palun võta see ära. Andres 2. september 2006, kell 21:32 (UTC)

ok. aitähh.

pigem eemalda linnuke pisiparanduse kastikesest kui teed suuremaid muudatusi redigeerides artiklit
P.S. ole hea ja lisa kõigile arutelu lehekülgede kirjutamistele edaspidi "allkiri" neli "lainet" ~~~~ või ülevalt paremalt teine ikooninupp --TarmoK 2. september 2006, kell 22:07 (UTC)

Kirjutan Koluvere piiskopilinnusest aga näitab Koluvere lossi. Kas saaks keegi, minust targem selle suunava noole lossi pealt maha võtta. Ettetänades --Kotkasulg 4. september 2006, kell 21:26 (UTC)


Uute artiklite kirjutamisel pea silmas, et artikkel peaks algama definitsiooniga, milles artikli pealkiri peaks olema jämedas kirjas. Midagi niisugust:
Kukemuna linnamägi on Hiiu maakonnas Lehtse vallas olev mägi, millel asus muistsete eestlaste linnus.
Sul tuleb see küll tekstist kõik välja, aga peaks olema esimeses lauses. Taivo 9. september 2006, kell 13:54 (UTC)

Litsentsid[muuda lähteteksti]

Ole nii kena ja lisa oma piltidele litsentsi andmed. Vastasel juhtumil lähevad Su pildid selle aasta lõpus kõik kustamisele--Hendrix 29. september 2007, kell 16:30 (UTC)

Ei ole mõtet ähvardusi uskuda. Ütle vähemalt, millistel tingimustel pildid loovutad. Kui ei, siis paneme kõik tavalise Vikipeedia litsentsi alla. Andres 29. september 2007, kell 17:02 (UTC)

Võid panna tavalise ltsenstsi alla. Mul pole vaja oma litsensi . Kellel vaja kasutagu. Se rohkem mu enda hobi ja huvi neid leida ja pildistada ja kui mõnest midagi maalida on siis teen ära. Sai juba algus tehtud ja nüüd juba pea kõik käidud. Tahaks oma eesmärgi valmis ka saada ja järgmine aasa näituse korraldada. juba kolmas aasta neid varemeid ja mägesid mööda ronitud.--Kotkasulg 30. september 2007, kell 16:44 (UTC)

Nojah, sellega on nii, et ehk viitsid natuke teiste tööd ka vähendada, sellega,
et lisad fotole ka sulle kui autorile sobiva
  • kopiraidi/kopilefti
  • korraliku kirjelduse
  • kategooria (Nt: [[Kategooria:Eesti linnused]]
  • kui oskad, siis koordinaatide malli kasutades ka koordinaadid
edu :) suwa 17. november 2007, kell 18:37 (UTC)

Piltide allkirjad[muuda lähteteksti]

Seda on küll sulle juba eespool öeldud, kuid kui lisad artiklitesse pilte siis kasuta sellist linki - [[Pilt:failinimi|thumb|pildiallkiri]] . Nii jäävad pildid mõistliku suurusega ja õigesse kohta. – WooteleF 24. detsember 2007, kell 23:14 (UTC)

C. Faehlmann[muuda lähteteksti]

tundub, et C. Faehlmanni nimi hakab seoses linnuste asendiplaanide ja vaadetega nii sagedasti korduma, et peaks temast ka paar sõna kirjutama--Hendrix 28. detsember 2008, kell 16:00 (UTC)

Internetist ma infot eriti ei leidnud. Ainult Ajalooarhiivi kaardikogust kus on olemas tema töid 19. sajandi esimesest poolest.--WooteleF 28. detsember 2008, kell 17:30 (UTC)

Tere. Kas artikkel Hundikangrud on kuskilt mahakirjutatud? Sõnastus lubab seda oletada. Autoriõigustega kaitstud materjale ei tohi Vikipeediasse postitada.--WooteleF 25. juuli 2009, kell 18:44 (UTC)

Püüdsin teha ilusti aga, kui ei sobi sedasi siis võib ju ümber kirjutada --Kotkasulg 25. juuli 2009, kell 20:12 (UTC)--Kotkasulg 25. juuli 2009, kell 20:12 (UTC)--Kotkasulg 25. juuli 2009, kell 20:12 (UTC)

Kõik linnuste ajalooga seotu Kotkasule kaastöödes ei ole ometi tema looming? Kusagil pole viiteid kasutatud kirjandusele. On`s Kotkasulg tunnustatud ajaloolane?

Viidete puudumine Vikipeedias on üleüldine probleem, mitte ainult Koktkasule kaastöö hulgas.--WooteleF 27. juuli 2009, kell 15:07 (UTC)

Kas pean siis kirja paneme kõik raamatud, millest olen kokkuvõtteid teinud ? Linnuste asendiplaanid ja joonised on jah Läti keelsest raamatust kopeeritu. Arvasin, et oleks hea materjal Vikis. Olen jah lugenud ja ka kohapeal käinud. Olen kasutanud kirjandusest andmeid aga samad andmed on ju ka paljudes kohtades netis üleval. Ma pole kopinud ühtegi juttu nagu osad seda teinud on. Kui ei meeldi kustuta mu kirjutised ära ja kogu lugu. Oma silm on kuningas. Vastan küsimusele : Ei ma pole tunnustatud ajaloolane. Teen seda vabal ajal ja hobi korras.--Kotkasulg 3. august 2009, kell 21:19 (UTC)

Mahakirjutamist arvasin seetõttu, et artikkel oli kirjutatud entsüklopeediatele ebatüüpilises "lopsakas" stiilis. Aga kasutatud kirjandus tuleb tõepoolest igasse artiklisse kirja panna. Kui viitsimist siis võid viidetena vormistada (eeskujuks saad võtta mõne viidatud artikli).--WooteleF 3. august 2009, kell 21:24 (UTC)

Hundikangrutest pildid[muuda lähteteksti]

Kas Sa palun võiksid oma Hundikangrutest pildid üles laadida ka Commonsile, et neid saaks kasutada ka teistes keeltes? Ja kas on Sul ka mingi pilt, kus on paremini lahtikaevamata kangrukünkaid näha? (Kui ei oleks, minul on mitu, lisan siis juurde.) --Mmh 1. september 2009, kell 11:06 (UTC)

Reprod[muuda lähteteksti]

Selleks et järgmisi fotosid saaks Vikipeedias mõne vaba litsentsi tingimustel kasutada, peaks sellega nõus olema ka fotol kujutatud teksti või joonise autor.

--Pikne 18. märts 2019, kell 16:12 (EET)[vasta]