Karjaküla kalmistu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Karjaküla kalmistu (juuli, 2011)

Karjaküla kalmistu on Harju maakonnas Lääne-Harju vallas Tõmmiku külas Keila–Keila-Joa tee ääres asuv kalmistu. Kalmistu on tunnistatud kultuurimälestiseks.[1]

Kalmistu maa-ala mõõdeti Ado Köögardali andmetel välja ja kinnitati aastal 1913. See asub 4,5 versta ehk 4,8 kilomeetrit Keila kihelkonnakirikust. Pühitseti 21. augustil 1927. Kalmistu pindala on tänaseks üle 6 hektari. Sinna on maetud Keila linna, valla ning teiste ümberkaudsete omavalitsuste elanikke.

Tuntud inimestest on Karjakülla maetud helilooja ning muusikategelane Neeme Laanepõld, dirigent ja pedagoog Juula Virroja, ajaloolane, pedagoog, raadioajakirjanik ning mälumängur Hillar Nahkmann, teatritegelane Karl Vasko, kunstnikud Silvi Kalda ja Olev Soans, mälumängur Jüri Nessel, Vabadusristi kavaler Voldemar Seiton. vabadusvõitlejad Eduard Kuuskor ja August Uustalu, Eesti sõjaväelased Fr.-Martin Süllaots ja Enn Soodre, tõlkija Ursula Põks, Raimond Valgre abikaasa Eevi Hannus, Keila baptistikoguduse vaimulik ja juht Adam Podin, pedagoogid Astra Saaliste ja Gunnar Saaliste, Eva Allast-Jõers, Ott Tamjärv ning Elmu Puu, insener ja harrastussportlane Karl Ollmann, ühistegevuse juht Keilas Jaan Peet, laulja Neeme Henk, noortejuht ning skautmaster Votele Luha, pikaaeline Albert Martma, endine majandijuht Raimund Vitsmaa ning endised Keila TK juhid Ljudmila Kutnik ja Juhan Ipits.

Seal asub ka Keila esimese linnavanema (linnapea) Johannes Nikolai Tähe (1870-1942) sümboolne haud.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Karjaküla kalmistu kultuurimälestiste riiklikus registris (vaadatud 07.09.2016)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]