Kübaratrikk

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib sporditerminist; mustkunstitriki kohta vaata artiklit Kübaratrikk (mustkunst)

Kübaratrikk (inglise keeles hat-trick - trikk kübaraga) on sporditermin, mida kasutatakse eri spordialadel.

Jalgpall ja jäähoki[muuda | muuda lähteteksti]

Kübaratrikiks nimetatakse jalgpallis ja jäähokis seda, kui üks mängija lööb ühes mängus 3 või enam väravat. Sama saavutust, kuid 2 löödud väravaga kutsutakse duubliks, 4 väravaga - pokkeriks, 5 väravaga - penta-trikkiks.

Korvpall[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Kolmikduubel.

Korvpallis nimetatakse kübaratrikiks (ehk kolmikduubliks) seda, kui mängija kogub kolme statistilise näitaja arvestuses kahekohalise summa. Harilikult on need kolm näitajat visatud punktid, vaheltlõiked ja resultatiivsed söödud, kuid võivad olla ka blokeeritud visked, vastastelt välja meelitatud isiklikud vead või muudki.

Kübaratrikk spordiajakirjanduses[muuda | muuda lähteteksti]

Spordiajakirjanduses kasutatakse kübaratriki terminit vahel ka sportlaste või meeskondade suvaliste korduvate saavutuste puhul, mis on saadud ühe või mitme võistluse jooksul, tavaliselt peab neid olema 3. Näiteks võib kübaratrikiks nimetada kolm tennisisti võitu samal aastaringselt läbiviidud tenniseringil; jalgpalli meeskonna võidud kõigis kolmes peavõistlustes riigi sees: riigi meistrivõistlustes, riigi karikas ning riigi superkarikas; "Vormel-1" ühe võidusõitja poolt kolme tingimuse sooritamine (need on: 1. pool-positsiooni ning kvalifikatsiooni saamine; 2. sõidu ringil parim läbitud aeg; 3. võit sellel sõidul) ja nii edasi.