Johnny Weir

Allikas: Vikipeedia
Johnny Weir 2008. aasta MM-i poodiumil

Johnny Weir (kodanikunimega John Weir; sündinud 2. juulil 1984 Coatesville'is Pennsylvanias) on USA iluuisutaja.

Weir on kolmekorde USA meister meesüksiksõidus (2004, 2005 ja 2006) ja 2008. aastal Göteborgis toimunud maailmameistrivõistluste pronksmedaliomanik. Samuti on ta 2001. aasta juunioride maailmameister.

2010. aasta veebruari seisuga on ta meeste iluuisutamises maailmas kaheksandal kohal. Ta esindas Ameerika Ühendriike 2010. aasta Vancouveri taliolümpiamängudel.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Tema isa on John ja ema Patti Weir. Tal on vend Brian, kes on temast neli aastat noorem. Ta kasvas üles Quarryville'is, kuid kui ta alustas 12-aastaselt uisutamisega tegelemist, kolis perekond Newarki Delaware'is, et ta saaks olla treeningpaiga ja treeneri läheduses. 2007.aasta suvel kolis ta Lyndhursti New Jerseysse ja hakkas Wayne'i lähedal treenima. Weiril oli oluline roll Newarki keskkoolis ja ta õppis poole kohaga Delaware'i ülikoolis keeleteadust, enne kui sealt välja kukkus, et oma uisutamisele keskenduda. Ta on russofiil, kes imetleb Venemaa uisustiili ja kultuuri. Ta õppis ise vene keelt rääkima ja lugema. Samuti räägib ta veidi prantsuse keelt.