João Lopes Marques

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Portugali kirjanik João Lopes Marques

João Lopes Marques (sündinud 29. augustil 1971 Lissabonis) on alates 2006. aastast Tallinnas elav Portugali vabakutseline ajakirjanik, stsenarist, kirjanik ja blogija. Eestis on ta nime teinud kui kolumnist ja kirjanik, kes kirjutab välismaalase pilgu läbi Eestist ja eestlastest.

Töö Portugalis[muuda | muuda lähteteksti]

João Lopes Marquesi karjäär algas Portugali riiklikus päevalehes Diário de Notícias 1995. aasta märtsis. Sellest ajast on ta teinud kaastööd paljudele Portugali meediaväljaannetele. Ta on olnud Portugali reisiajakirja Rotas & Destinos kolumnist, kirjutanud ajakirjale Sábado ja teeb kaastööd uudisteagentuurile Lusa. Portugali riigitelevisioonis RTP kirjutab ta portugali keelepärandile pühendatud populaarsele telesarjale "Cuidado com a Língua"[1] stsenaariume. "Cuidado com a Língua" nimetati 2012. aastal Portugali autoriteühingu poolt parimaks meelelahutuslikuks seriaaliks.[2] Märtsis 2011 Portugali reisiajakirjas Rotas & Destinos avaldatud reportaaži "Tallinn, blond, haritud ja hulljulge" eest tunnustas Portugali ajakirjanike liit teda Portugali reisiajakirjanduse auhinnaga.[3] João Lopes Marques on 2011. aastal Eestist rääkinud TEDxEdgesi konverentsil Lissabonis, kus tema kõne teemaks oli uudishimu jõud. [4]

Eestis ilmunud teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Valik arvamuslugusid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Cuida do com a Língua IMDbs[alaline kõdulink]
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 2. mai 2012. Vaadatud 16. mail 2012.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  3. [1]
  4. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 1. jaanuar 2012. Vaadatud 10. oktoobril 2011.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]