Jennifer Hudson

Allikas: Vikipeedia
Jennifer Hudson
Jennifer Hudson (2007)
Sünninimi Jennifer Kate Hudson
Sünniaeg 12. september 1981 (42-aastane)
Sünnikoht Chicago
Tegev 2003. aastast
Auhinnad
Oscar
Parim naiskõrvalosatäitja
"Dreamgirls" (2006)
Briti Akadeemia auhind
Parim naiskõrvalosatäitja
"Dreamgirls" (2006)
Kuldgloobus
Parim naiskõrvalosatäitja
"Dreamgirls" (2006)
Ekraaninäitlejate Gildi auhind
Parim naiskõrvalosatäitja
"Dreamgirls" (2006)

Jennifer Kate Hudson (sündinud 12. septembril 1981) on Ameerika Ühendriikide näitleja ja laulja.

Lauljana sai ta tuntuks USA telesarja "American Idol" finaalist, kus saavutas 7. koha.

2006 debüteeris ta näitlejana Effie Melody White'ina muusikafilmis "Dreamgirls". Seal mängib ta samanimelise bändi esilauljat, kes selleks, et bändi paremini müüa, bändist lahkuma sunnitakse ja vaesusse langeb. See film põhineb osalt bändil The Supremes ja White'i selle kunagisel liikmel Florence Ballardil. Erinevalt päriselust oli filmi lõpp õnnelikum: Ballard surigi 32-aastaselt vaesuses, White tuli filmi lõpus muusikaärisse tagasi.

Selle rolli eest esitati Hudson kokku 32 auhinna kandidaadiks, millest ta võitis 28. Kõige tähtsamad nendest olid Oscar, Kuldgloobus, BAFTA auhind ja Ekraaninäitlejate Gildi auhind parima naiskõrvalosatäitja kategoorias (võitis nad kõik), Ekraaninäitlejate Gildi auhind parima filmibändi kategoorias (ei võitnud) ning Teismeliste valiku auhind parima naisnäitleja kategoorias (võitis) ja parima naisfilminäitleja läbimurderolli kategoorias (ei võitnud).

2008 andis Hudson välja oma esiksingli, mis kandis tema enese nime. See album võitis Grammy parima rhythm and blues-plaadi kategoorias ja sellel oleva laulu "Spotlight" singel nimetati Grammy kandidaadiks naise esitatud parima rhythm and blues-laulu kategoorias ja samal plaadil olev laul "I'm His Only Woman" nimetati Grammy kandidaadiks bändi esitatud parima rhythm and blues-laulu kategoorias. Ta nimetati ka teismeliste valiku auhinna kandidaadiks kahes kategoorias: parim rhythm and blues-laulja ja parim rhythm and blues-laul ("If This Isn't Love" samalt albumilt). Kumbagi neist ta ei võitnud.

2010 nimetati ta Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks saatesarjas "American Idol" osalenutest lemmiku kategoorias. Ta ei võitnud seda auhinda.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Hudson kohtus David Otungaga, kes töötab elukutselise wrestling-maadlejana. Otunga on lõpetanud Illinoisi ülikooli psühholoogiabakalaureusena ja Harvardi ülikooli juristina. Jenniferi 27. sünnipäeval 12. septembril 2008 pakkus Otunga talle kätt ja südant. 10. augustil 2009 sündis nende poeg David Daniel Otunga Jr.

1. aprillil 2010 sai Hudson Kaalujälgijate eestkõnelejaks. Ta väitis, et oli eelmise aasta jooksul kaotanud 25 kg ega soovi rohkem kaalu kaotada. Kuid 20. veebruaril 2011 teatas ta "Oprah Winfrey Show's", et on kaotanud juba 35 kg.

Perekonna mõrvamine[muuda | muuda lähteteksti]

24. oktoobril 2008 leiti Hudsoni 57-aastane ema ja 29-aastane vend mõrvatuna. Tema 7-aastane õepoeg oli kadunud ja 27. oktoobril leiti tema surnukeha. Kõik kolm olid maha lastud. Juba samal päeval, 24. oktoobril vahistati Hudsoni 27-aastane õemees William Balfour, kes oli mitu aastat mõrvakatse ja ärandamise eest vanglas istunud ja viibis parajasti tingimisi vabaduses. 30. detsembril 2008 esitati Balfourile ametlikult mõrvasüüdistus. Balfour ei tunnistanud end süüdi.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]