Jacque Fresco

Allikas: Vikipeedia
Jacque Fresco, 2006

Jacque Fresco (sündinud 13. märtsil 1916) on iseõppinud ehitusinsener (structural designer), teadusfilosoof, kunstnik (concept artist) ja futuroloog.

Fresco on kirjutanud ja loenguid pidanud väga paljudel elualadel, keskendudes jätkusuutlike linnade holistilisele kujutamisele ja väljatöötamisele, energiaefektiivsusele, loodusressursside majandamisele (läbi ressurssidel baseeruva majanduse), küberneetilisele tehnoloogiale (cybernated technology), automatiseerimise täiustamisele (advanced automation) ja teaduse rakendamise võimalustele ühiskonnas (mis kasu teadusliku meetodi rakendamine ühiskonna arengule kaasa tooks). Koos kolleegi Roxanne Meadowsiga lõid nad Floridas organisatsiooni Veenuse Projekt (The Venus Project), mille juht Fresco ise ka on.

Lisaks mitmele raamatule on Fresco oma vaateid populariseerinud kolme dokumentaalfilmi kaudu. Need on "Future By Design", "Zeitgeist: Addendum" ja "Zeitgeist: Edasiminek" ("Zeigeist: Moving Forward").

Tema Veenuse projekt on inspireerinud paljusid aktiviste üle maailma koopereeruma ja organisatsiooni vaateid edasi andma[viide?].

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]