Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda (lüh. JPIK) on Jõgeva maakonnas tegutsev mittetulundusühing, mis ühendab maakonna puuetega inimeste ühinguid.[1] Organisatsioon on tegutsenud aastatel 1994–1997 ja alates 2000. aastast. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja büroo paikneb Jõgeva linnas.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Esimest korda loodi JPIK 1994. aastal. See alustas tööd OÜ Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar ruumides. Tegevus lõpetati 1997. aastal mittetulundusühingute registrist kustutamisega tollase juhatuse esimehe Ülo Saviaugu algatusel. Aastatel 1994–1997 tegutsenud koja dokumendid ei ole säilinud [2].

Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda asutati uuesti 3. oktoobril 2000. Asutamisleping ja põhikiri allkirjastati Jõgeva Maavalitsuse saalis 15 asutajaliikme poolt.

Ülesanded[muuda | muuda lähteteksti]

Põhikirjast[3] tulenevalt esindab ja kaitseb koda puuetega inimesi ja neid esindavaid ühiskondlikke organisatsioone. Selleks jälgib see puuetega inimestele võrdsete võimaluste loomise standardreeglite täitmist, osaleb nii riiklikul kui ka kohalikul tasandil õigusnormide loomisel ja arendab koostööd teiste riikide ja piirkondade puuetega inimeste organisatsioonidega.

Koja liikmesorganisatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda on katusorganisatsiooniks 10 maakondlikule puuetega inimeste organisatsioonile:

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja koduleht. Vaadatud 30.11.2012.
  2. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda - 10 aastat tegevust. Jõgeva 2010, lk 6
  3. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja põhikiri. PDF. Vaadatud 30.11.2012

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]