Harry Potter ja surma vägised: osa 1

Allikas: Vikipeedia
Harry Potter ja surma vägised: osa 1
Žanr fantaasiafilm
Režissöör David Yates
Ben Hibon
(lavastas animatsiooni "Lugu kolmest vennast" koos David Yatesiga)
Stsenarist Steve Kloves
Helilooja Alexandre Desplat
Teemad:
John Williams
Peaosades Daniel Radcliffe
Rupert Grint
Emma Watson
Produtsent David Heyman
David Barron
J. K. Rowling
Filmistuudio Heyday Films
Warner Bros.
Esilinastus 18. november 2010
(Rahvusvaheline)
19. november 2010
(Suurbritannia)
(Ameerika Ühendriigid)
Kestus 146 minutit
Riik Suurbritannia
Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Eelarve 250 miljonit dollarit
Piletitulu 210 781 $(Eestis)
955 001 070 $(kokku)
Eelnev Harry Potter ja segavereline prints
Järgnev Harry Potter ja surma vägised: osa 2
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Harry Potter ja surma vägised: osa 1" ("Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1") on 2010. aastal linastunud esimene film kahest, mis on valminud samanimelise romaani põhjal, mille on kirjutanud inglise kirjanik J. K. Rowling. See on Harry Potteri filmisarja seitsmes film. Filmi režissöör on David Yates, kes lavastas ka 2 eelmist filmi. Stsenaariumi kirjutas Steve Kloves ning produtsendid olid David Heyman, David Barron ja Rowling. Film jälgib Harry Potteri tegemisi, kui ta üritab leida ja hävitada Voldemorti surematuks tegevaid varikätke. Filmi peaosi mängivad Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) ning Emma Watson (Hermione Granger). Nende kõrval teevad kaasa veel ka Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange) ning Alan Rickman (Severus Snape).

Film teenis maailmas kokku 955 miljonit dollarit, millega see paikneb 2010. aasta filmide kokkuvõttes filmide "Lelulugu 3" ja "Alice Imedemaal" järel kolmandal kohal. See on piletitulult Harry Potteri sarja teine film (jääb alla "Tarkade kivile") ning paikneb kõige suurema kassaeduga filmide nimistus 11. kohal.

Eesti kinodes teenis "Surma vägised" 210 781 dollarit, millega jäädi kaheksandale kohale 2010. aasta filmide kokkuvõttes.

Film sai ka kaks nominatsiooni Oscari galal parima kunstnikutöö ja parimate eriefektide eest. Filmi järg "Harry Potter ja surma vägised: osa 2" esilinastus 13. juulil 2011.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]