Hamilton (muusikal)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
President Barack Obama tervitamas "Hamiltoni" muusikali näitlejaid ja tegijaid, 2015

"Hamilton: Ameerika muusikal" (inglise keeles "Hamilton: An American Musical") on muusikal Ameerika Ühendriikide ühe rajaja Alexander Hamiltoni elust.

Muusikali muusika, libreto ja raamatu on koostanud Lin-Manuel Miranda[1]. Lavastus, mis on inspireeritud 2004. aastal avaldatud ajaloolase Ron Chernow'i elulooraamatust "Alexander Hamilton", on kriitikute poolt heaks kiidetud ja saavutanud eduka kassamenu.

Muusikali esiettekanne oli Broadway[2]-väline ning toimus The Public Theatre'is 2015. aasta veebruaris, kus etendus oli välja müüdud. Hamilton viidi üle Broadway[2] lavale 2015. aasta augustis Richard Rodgers Theatre'isse. Broadway'l sai see kriitikute poolt suure heakskiidu ja ennenägematu varajase piletimüügiedu.

Auhindu[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal sai "Hamilton" rekordilise 16 Tony auhinna nominatsiooni, võites 11, sealhulgas parima muusikali kategoorias, ning auhinnati ka 2016. aasta Grammy auhinnaga parima muusikateatri albumi eest ja Pulitzeri preemiaga draama kategoorias. Selleaegne Broadway-väline "Hamilton" võitis 2015. aasta Drama Deski auhinna parima muusikali kategoorias lisaks seitsmele võidetud auhinnale 14 võimalikust nominatsioonikategooriast.

Muusikali produktsioon algas eeletendustega 2016. aasta septembris.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]