Goran Trivan

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Goran Trivan (2017)

Goran Trivan (serbia keeles Горан Триван; sündinud 1962 Kladovos) on Serbia poliitik, ta on Serbia Sotsialistliku Partei liige. Ta on 29. juunist 2017 Serbia keskkonnaminister.

Ta sündis aastal 1962 Kladovos, kus ta lõpetas ka keskkooli. Ta on lõpetanud Belgradi ülikooli metsandusteaduskonna. Olles Serbia Sotsialistliku Partei liige, töötas ta Serbia noorsootöö- ja spordiministrina 11. veebruarist 1991 kuni 31. juulini 1991.

Ta on töötanud riiklikus metsandusettevõttes "Srbijašume", kus temast sai hiljem tegevdirektor. Kuna ta oli parteilane, on ta töötanud paljude erinevate valdkondade riiklike institutsioonide presidendi ja juhtkomitee liikmena.

2001. aasta novembris, aasta pärast Slobodan Miloševići kukutamist, arreteeriti ta kuriteos süütamise eest kahtlustatuna, mis kahjustas Kladovos asuvat noortelaagrit 6,5 miljoni dinaari eest. Hiljem mõisteti ta õigeks asjade aegumise tõttu.

Ta oli Belgradi keskkonnakaitse sekretariaadi juhataja aastatel 2008–2017.

29. juunil 2017 nimetati ta Serbia keskkonnakaitseministriks (Ana Brnabići valitsuses).

Ta teatas 2017. aasta augustis, et Serbia, kes jääb keskkonnakaitsest oluliselt maha teistest Euroopa riikidest, vajab keskkonnavaldkonna korrastamiseks 15 miljardit eurot investeeringuid. Samuti on ta öelnud, et tema ministeerium keskendub projektidele (seega ELi fondidest ja välisinvesteeringutest rohkem raha teenimisele), prügilate paremale haldamisele ning kahjulike gaaside ja ekskrementide kontrollile. 2017. aasta augusti lõpus teatas Trivan, et esiteks on vaja investeerida umbes 5 miljardit eurot reoveepuhastitesse. Samuti on ta kritiseerinud veeressursside müüki välismaistele ettevõtetele viimase kümnendi jooksul, öeldes, et selliste meetmete pikaajalisi arusaamatuid tagajärgi on meil veel näha.