Ginger Baker

Allikas: Vikipeedia
Ginger Baker 1968. aastal
Baker 2011. aastal

Peter Edward "Ginger" Baker (19. august 1939 London6. oktoober 2019 Canterbury) oli inglise trummar, rokkansambli Cream üks asutajaliikmetest koos Jack Bruce'i ja Eric Claptoniga.

Baker saavutas tuntuse ansamblites Blues Incorporated ja Graham Bond Organisation, milles mõlemas mängis ta koos Jack Bruce'iga. Creami koosseisu kuulus ta aastatel 1966–1968. Pärast Creami lagunemist liitus ta lühikest aega tegutsenud ansambliga Blind Faith, kuhu kuulusid ka Steve Winwood, Eric Clapton ja Ric Grech. 1970. aastal moodustas ta ansambli Ginger Baker's Air Force ja 1974. aastal ansambli Baker Gurvitz Army.

1971. aastal kolis ta Nigeeriasse ja rajas Lagoses stuudio, kus salvestasid nii kohalikud muusikud kui ka tuntud artistid. Hiljem elas ta ka Itaalias ja Lõuna-Aafrika Vabariigis. Ta tegi koostööd paljude muusikute ja ansamblitega, näiteks Fela Kuti, Gary Moore, Masters of Reality, Public Image Ltd, Hawkwind, Atomic Rooster, Bill Laswell, Charlie Haden, Bill Frisell, ning andis välja umbes kaheksateist sooloalbumit.

1993. aastal võeti Baker Creami liikmena vastu Rock'n'rolli Kuulsuste Halli.

Baker oli kirglik polomängija.

Baker oli neli korda abielus ja tal oli kolm last.

Sooloalbumeid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]