Erle Kont

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Klarnetistid Erle Kont ja Taavi Orro esinemas Tartu linna päeval (2014)

Erle Kont (sündinud 8. veebruaril 1995[1] Tartus) on eesti klarnetist, kes alustas oma haridusteed Tartu 1. Muusikakoolis Tiit Veigeli juhendamisel. Edasised õpingud toimusid Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, kus tema õpetajaks oli Tõnu Kalm. 2014. aastal pälvis ta noore õpetlase stipendiumi õppimaks Sibeliuse Akadeemias klassikalise muusika interpretatsiooni[2], kus ta oli esmalt professor Harri Mäki ja hiljem tuntuima nüüdismuusika klarnetisti Kari Kriikku klarnetiklassis.

Kont on samuti mitmete noorte eesti heliloojate teoste esmaesitaja. Ta on esmaettekandnud Marta-Liisa Talveti, Kaisa Kuslapuu, Anni Avi, Gerta Raidma, Saimi-Ester Kortelaineni, Algis Pauljukaitise, Marili Tomingase ning Heidi Hassineni teoseid.

2017. aastal asutas Erle Kont nüüdismuusika organisatsiooni TaHe, mille eesmärgiks on eesti heliloojate muusika tutvustamine kodu- ja välismaal ning kaasaegse muusika kuulajaskonna laiendamine Tartus. TaHe ühendab Tartu piirkonnas tegutsevaid heliloojaid, interpreete ja kaasaegse muusika sõpru.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]