Eritrea lipp

Allikas: Vikipeedia

Eritrea lipp on Eritrea ametlik lipp.

Riigi- ja rahvuslipp[muuda | muuda lähteteksti]

? Eritrea riigi- ja rahvuslipp. Proportsioonid 1:2.

5. detsember 1995 kasutusele võetud Eritrea riigi- ja rahvuslipp on kompromiss kahe vabastusliikumise, "EPLF"-i (Eritrea People's Liberation Front) ja "ELF"-i (Eritrea Liberation Front) lipust. "EPLF"-i lipu kollane sotsialismi täht asendati riigi iseseisvuse sümboli oliivipuulehtedest vanikuga, mis on pärit autonoomse Eritrea lipult ja seda kasutas ka "ELF". 1995. aastal suurendati vanikut nii, et see sarnaneks ÜRO lipul oleva pärjaga.

Lipu väljad on jaotatud kolmeks, vardapoolsest üla ja alanurgast kulgeb punane kolmnurk üle kanga lehvipoolsesse keskkohta. Sellest ülespoole jääb roheline ja allapoole sinine väli. Oliivipuuokstest vanik paikneb punase kolmnurga vardapoolsel osal.

Punane (PMS 185C)sümboliseerib vabadusvõitluses toodud vereohvrit, roheline (PMS 361C) põllumajandust, kollane (PMS 123C) maavarade rikkust ja sinine (PMS 279C) mereande. Oliivipuuokste 30 oksa meenutavad Aafrika 20. sajandi kõige pikema sõja kestvust.

Riigipea lipp[muuda | muuda lähteteksti]

Eritrea presidendi lipp

Eritrea presidendi lipuks on rahvuslipp, mille oliivipuuokstest vanik on asendatud Eritrea vapiga. Lipp võeti kasutusele 1995. aastal ja selle proportsioonid on 1:2.

Eritrea ajaloolised lipud[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1952 - 1962 oli Eritrea Etioopia autonoomne osa ja selle lipuks oli sinine kangas, mille keskel oli roheline oliivipuuokstest pärg. See lipp oli Eritrea riigi tunnuseks ka 1993. aasta maist kuni 1995. aasta detsembrini.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]