Juri Ustimenko: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Fail Juri_Ustimenko_2019._aastal_kohtus.jpg on eemaldatud, sest kasutaja Túrelio kustutas selle Commonsist. Põhjus: Copyright violation: https://www.err.ee/936768/.)
Märgis: Käsitsi tühistamine
Resümee puudub
 
==Kuriteod==
 
2002. aasta 18. märtsil kell 4:24 plahvatas pomm Roosikrantsi 8 peaukse juures. <ref name="EVNMh" /> Neli minutit hiljem kärgatas teine pomm. Plahvatused vigastasid kaht inimest, kes said klaasikildudega pihta. Tunnistajad nägid kaht meest sündmuspaigalt eemale jooksmas. Kohale tulnud hädaabitöötajad leidsid veel kolmanda pommi, mis polnud lõhkenud. Selle tegid demineerijad kahjutuks. [[Demineerimiskeskus]]e juht [[Arno Pugonen]], arvas, et esimene pomm oli mõeldud Jahimaailma ründamiseks ja teised esimeste kohale saabunud operatiivteenistuste õhkulaskmiseks.<ref name="ombkz" /> Pommi pealt leiti musta markeriga kirjutatud kiri: ''made in predator''. Relvapoe vitriinist võetud relvadega sooritati hiljem viis mõrva. <ref name="RGtis" />
Mõni nädal hiljem rünnati Tartumaal taksojuhti ja kolm päeva pärast rünnakut lasti Tallinnas taksojuht maha. 31. märtsil sisenes mõrtsukas Tartus keldripoodi ja lasi kohe seal viibinud 51-aastase müüja maha. 11. aprillil ründasid mõrvarid uuesti, aga seekord jäi saiapoe müüja, 22-aastane neiu ellu. Politseile tundusid need mõrvad väga jõhkrad, sest poeröövides tulistatakse esimene lask tavaliselt seina või lakke, aga poodides tulistati kohe müüjatele kuul pähe. <ref name="OYuIX" /> Politsei leidis saiapoest papist kokku keeratud summuti, millel oli kiri: ''made in predator''. Kohtueksperdid avastasid, et samasugune kiri oli leitud Roosikrantsi plahvatuse sündmuspaigalt ja teatasid sellest [[Keskkriminaalpolitsei]]sse. Politseinikud taipasid, et otsitakse sarimõrvareid.
 
==Medvedevi surm ja Ustimenko tabamine==
 
Valkas märkasid politseinikud Eesti kolleegide antud isikukirjeldusele vastavaid mehi. Neid otsustati kontrollida. Politseinikud palusid dokumente näha, mehed ei reageerinud sellele. Kui üks politseinik palus meestel pikali heita, panid mehed jooksu. Politseinikud jooksid meestele järgi, aga ootamatult kärgatasid lasud. Kurpnieks sai lasu kõhtu, Zanders kätte ja politseinikele appi tulnud turvamees Jacino sai pihta reide. Kurpnieks jäi rängalt vigastatuna lamama. Samuti viga saanud Jacino ja Zanders avasid vastutule. Linnas olnud politseinikud kuulsid raadio teel kolleegide karjeid ja kihutasid kohe sündmuspaigale. Samal ajal suutis Zanders Medvedevi maha lasta. Kui Ustimenko nägi, et Medvedev lasti maha, jooksis ta minema ja sadakonna meetri kauguselt politseijaoskonnast ja kogu linnast kohale kiirustanud politseinikud teda ei tabanud. Kõik kolm viidi haiglasse ja Kurpnieks suri öösel saadud kuulihaava.
 

Navigeerimismenüü