Erinevus lehekülje "Metsakodu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1575 baiti ,  3 aasta eest
Avamise kirjeldus
(Eellugu)
(Avamise kirjeldus)
 
=== Metsakodu pidulik avamine ===
Metsakodu avamine ja sisseõnnistamine koos ülerootsilise Suvipäevaga toimus pühapäeval, 11. juulil 1954. Avamispäevale eelnes vanemskautide töölaager väikse haigiga 4.-10. juulil ja sellele järgnes Eesti Skautide Maleva Rootsis hundulaager 12.-18. juulil.
 
Avamisel osales üle tuhande inimese. Avamistalitus algas kell 11 signaalsarve heliga. Vabaõhu jumalateenistusel ja Metsakodu õnnistamisel teenisid õpetaja [[Elmar Tõldsepp]] ja preester [[Arbo Nael]], kes mõlemad olid ise skaudid. Peokõne pidas [[Eesti Skautmasterite Kogu Rootsi koondis]]<nowiki/>e juhataja skautmaster [[Arnold Gering]]. Avatud oli telkhotell, "Võsabaar" ja kohvik "Kringel". "Laanelaadal" võis igaüks õnnerattal, märkilaskmises või potilöömisega õnne ja osavust proovida. Külakiigel sai kiikuda ja sadamasillalt üürida sõudepaate. Võisteldi võrkpallis, murdmaajooksus, köieveos ja kurnimängus. Vabaõhukontserdil esines [[Göteborgi Eesti Segakoor]] [[Harry Truus]]<nowiki/>i juhatusel ning ühendatud rahvatantsijad. Suvepäev lõppes lõkkeõhtuga "lõkkevana" [[Ao Vaks]]<nowiki/>i juhendamisel. Noortele jutustas sõjalugusid [[Vello Pekomäe]].
 
Västeråsi "Tasuja" lipkond, [[Ain Treufeldt]]<nowiki/>i juhtimisel, võitis Metsakodu aukilbi suurima panuse eest Metsakodu osatähtede müümisel ja "Käed külge" aktsioonis. Erilise austuse osaliseks said skaudijuhid [[Gustav Ilves]] ja [[Ilmar Loorand]], kes juhtisid Metsakodu ostmise tegevust. Tänukirjad said [[Mihkel Kolumbus]], [[Ilmar Kajandi]], [[Elmar Võrno]], [[Lars Oeselg]], [[Arved Mägi]], [[Eerik Haamer|Erik Haamer]], [[Hugo Lepik]], [[Otto Puusta]] ja Klämmestorpi mõisaomanik Berg, kes noortele andis kasutada mõisa maa-ala.
 
=== Metsakodu Sõprade Ring ===
172

muudatust

Navigeerimismenüü