Erinevus lehekülje "Lahkarvamus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Lahkarvamuse [[sünonüüm]]id on lahkheli, arusaamatus, ebasuhe, diskrepants, lahkkõla ja dissonants.<ref>[http://www.eki.ee/dict/sys/index.cgi?Q=lahkarvamus&F=M&C06=et]</ref>
 
Lahkarvamused võivad olla erinevad, see sõltub teema tähtsusest osapooltele ja nende endi suhtlemisoskusest. Erinevate arvamuste korral võib rahulik vestlus minna üle vaidluseks, kuid kui inimesed oskavad enda emotsioonid kõrvale jätta, võib vestlus jätkuda rahulikult. Mõtete rohkus võib jutuajamist edasi viia, uusi ideid ja lahendusi probleemidele tekitada ning arendada osapoolte silmaringi. Lahkarvamus on püsiv ja ilma käegakatsutava või selgelt ette kujutatava lahenduseta.
 
==Psühholoogilised alused==
 
Kui kahele isikule anda samad faktid võivad nad jõuda erinevate järeldusteni. Seda nähtust on seletanud Daniel Kahenman läbi piiratud ratsionaalsuse. Teisisõnu langetatakse otsuseid [[heuristika|heuristilisel meetodil]], mis toimib hästi igapäeva situatsioonides, kuid ei toimi keerulistes teemades nagu kliima soojenemine. Üksikisikud usuvad suurema tõenäosusega kliima soojenemist kui välitemperatuur on tavapärasest kõrgem, kui nad on suunatud mõtlema soojusest.
 
==Õiguslikud alused==
 
Õigusteoorias on lahkhelid juriidilistest juhtumitest erinevad. Kui kohtuasjade hulka kuuluvad kriminaalmenetlused ja eraisiku juhtumid, siis lahkhelid on puhtalt eraisikutel.
 
==Vaata ka==
 
*[[Vaidlus]]
*[[Arvamus]]
*[[Vastuolu]]
*[[Väitlus]]
*[[Konflikt]]
*[[Argumentatsiooniteooria]]
*[[Heuristika]]
 
 
==Viited==
8

muudatust

Navigeerimismenüü