Erinevus lehekülje "Magistrikraad" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
Juunis [[1999]] võeti Euroopa Liidus vastu [[Bologna deklaratsioon]], mille eesmärk oli kujundada [[Euroopa]] ühtne kõrgharidusruum, muutes kõrgharidussüsteemid läbipaistvaks ja ühilduvaks. [[Bologna protsess]]i lõpptähtaeg oli aasta [[2010]]. Selle süsteemi raames pakuti välja ka kõrghariduse süsteem 3+2, kus bakalaureuseõpet lühendati kolmele aastale. Uued liikmesriigid, nende hulgas ka Eesti, reformisid oma kõrgharidussüsteemi vastavalt deklaratsioonile, vanad liikmesriigid jäid äraootavale seisukohale. Eestis lõpetas kolmeaastase bakalaureuseõppe esimene lend [[2005]]. aasta kevadel. Bologna deklaratsioon näeb ette, et 3+2-süsteemis jätkab õpinguid magistriõppes 2/3 bakalaureuseõppe lõpetanutest. Eesti seda punkti täitnud ei ole.
 
Seoses uue 3+2 süsteemiga võrdsustati 4-aastane [[bakalaureus]] ja samuti ka [[ENSV|Eesti NSV-]]s saadud kõrgharidus magistriõppe lõpetanutega.
 
== Magistrikraadide nimetused, ingliskeelsed vasted ja lühendid ==
Eestis on kasutusel alljärgnevadjärgmised nimetused:.
{| class="wikitable sortable"
|+Magistrikraadide nimetused<ref>[https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=793983 Õppeasutuste antavate akadeemiliste kraadide nimetuste loetelu]</ref>
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü