Erinevus lehekülje "Mehikoorma" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
 
==Vaatamisväärsused==
Mehikoormasse sisenedes jääb paremale poole teed kohalik kalaturg, mille tunneb ära väikese järve järgi. Kalaturgu järel, põhiteest vasakul, on Mehikoorma surnuaed, sellest edasi pahemat kätt jäävad [[1895]]. aastal ehitatud ja maailmasõdades hävitatud [[Mehikoorma kirik|luteri kiriku]] varemed. Mehikoormas on veel ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Mehikoorma Koguduse kirik. Pärast suureSuure kiriku varemetevaremetest külakeskuse poole asudesastudes näeb vasakul pool Mehikoorma kooli ja teed, mis viib vasakulepahemat kätt sadamasse. PealePärast seda tuleb paremal pool bussipeatuse plats, ehk mehikoorma keskpunkt, kus asub ka kauplus asub. Mehikoormas on olnud veel kaks poodi, mis on nüüd eramajadeks ümber tehtudehitatud.
 
PealeKeskplatsi keskplatsijärel läheb tee otsejoones Ranna platsi poole, kuhu saab endaoma auto parkida ja vaadata [[26. august]]il aastal [[2006]] avatud ausammast [[IITeine maailmasõda|IITeises maailmasõjas]] Eesti riikliku iseseisvuseriigi taastamise eest võidelnud eesti meestele. Platsil on näha ka Piirivalve kordonpiirivalvekordon, kordoni ees ranna juures on koht, kus saab võrkpalli mängida ja võimelda.
Mehikoorma rand koosneb kolmest liivasest alast, mis kõik on üksteisest eraldatud pillirooga, ranna kõrgendikulrannakõrgendikul on [[Mehikoorma tuletorn]]. Vanasti asus seal ka üks puidust näkineiu kuju, millest nüüd on järel ainult betoonist silinder. Rannajoonest 63 meetri kaugusel järve peal on kivikuhi, mis oli vanasti kaldaga ühendatud ja mida kasutati sadamana. Enne taasiseseisvumist[[Taasiseseisvumine|Eesti riikliku iseseisvuse taastamist]] aastal 1991 Mehikoormas peeti Mehikoormas suviti üle Peipsi ujumisi.
 
==Lahingud==

Navigeerimismenüü