Erinevus lehekülje "Magistrikraad" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Valikulised grammatikaparandused.
P (Valikulised grammatikaparandused.)
{{ToimetaAeg|kuu=november|aasta=2008}}
'''Magistrikraad''' on [[akadeemiline kraad]], mis omandatakse [[bakalaureus]]ekraadileekraadi järgnevaltolemasolul ühe- kuni kolme aastasekolmeaastase [[õppekava]] läbimisel. Magistrikraad on eelduseks [[doktorikraad]]i omandamisele. Eestis vältab magistriõpe kaks aastat.
 
Magistriõpe ehk [[magistrantuur]] on akadeemilise õppe teine aste, mille kestel magistrant süvendab oma erialaseid teadmisi ja kutsealaseid oskusi ning omandab iseseisvaks tööks ja [[doktoriõpe|doktoriõppeks]] vajalikke teadmisi ja oskusi.
== Ajalugu ==
Juunis [[1999]] võeti Euroopa Liidus vastu [[Bologna deklaratsioon]], mille eesmärk oli kujundada [[Euroopa]] ühtne kõrgharidusruum, muutes kõrgharidussüsteemid läbipaistvaks ja ühilduvaks. [[Bologna protsess]]i lõpptähtaeg oli aasta [[2010]]. Selle süsteemi raames pakuti välja ka kõrghariduse süsteem 3+2, kus bakalaureuseõpet lühendati kolmele aastale. Uued liikmesriigid, nende hulgas ka Eesti, reformisid oma kõrgharidussüsteemi vastavalt deklaratsioonile, vanad liikmesriigid jäid äraootavale seiskohaleseisukohale. Eestis lõpetas kolmeaastase bakalaureuseõppe esimene lend 3-aastast bakalaureust [[2005]]. aasta kevadel. Bologna deklaratsioon näeb ette, et 3+2-süsteemis jätkab õpinguid magistriõppes 2/3 bakalaureuseõppe lõpetanutest. Eesti seda punkti täitnud ei ole.
 
Seoses uue 3+2 süsteemiga võrdsustati 4-aastane [[bakalaureus]] ja samuti ka [[ENSV]]s saadud kõrgharidus magistriõppe lõpetanutega.
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü