Erinevus lehekülje "Boffer" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 372 baiti ,  7 aasta eest
vikindan ja korrigeerin veidi teksti
P (Robot: eemaldatud es:Soft-combat (strong connection between (2) et:Boffer and es:Softcombat))
(vikindan ja korrigeerin veidi teksti)
'''Boffer''' (sõna pärineb ameerika inglise keelest) on spetsiaalne pehmendatud [[külmrelv]]a [[imitatsioon]], mida kasutatakse seikluslikus [[rollimäng]]us ([[LARPlarp]]). Eesmärgiks on luua ohutu [[rekvisiit]] reaalse võitluse taaskujutamiseks või imiteerimiseks.
{{vikinda}}
'''Boffer''' (sõna pärineb ameerika inglise keelest) on spetsiaalne pehmendatud [[külmrelv]]a [[imitatsioon]], mida kasutatakse seikluslikus [[rollimäng]]us ([[LARP]]). Eesmärgiks on luua ohutu [[rekvisiit]] reaalse võitluse taaskujutamiseks või imiteerimiseks.
 
BofferBofri võibkuju ollasõltub ükskõikimiteeritavast milliserelvast kujugavõi (vastavalt rollimängu temaatikale)esemest. Harilikult kehtestavad mängude korraldajad enda mängudel bofritele ohutusnõuded. HarilikultTihti on reglementeeritud bofri kaalmaksimaalne pikkus, mass, valmistamiseks lubatud materjalid ja pehmenduse paksus löögipindadel. Üldpuhkudel imiteerib boffer [mõõk]a, kuid levinud on ka [nui]ad, [pistoda]d, [kirves|kirved] või
 
==Bofrite valmistamine==
Eestis[Eesti]s valmistatakse kõige lihtsam ja tavalisem boffer kasutades [[PVC]] toru, toruisolatsiooni ja [teip|ehitusteipi]. Sellist relva peetakse inetuks, kuid see on sobilik lahingmängudele, kus relvade purunemine on tõenäoline.
 
Niinimetatud "teise generatsiooni" boffermõõga tugevduseks on [bambus]- või [klaaskiud|klaasfiiberlatt], mille ümber on liimitud [matkamatt], mida on pärast liimimist vaibanoaga vormitud. Imitatsioon kaetakse samuti ehitusteibiga.
Veidi keerulisem on bofferit valmistada bambus- või klaasfiiberlatti kasutades, liimides sinna ümber matkamatti ning kattes valmis imitatsioon ehitusteibiga. See annab imitatsioonile realistlikuma kuju.
 
KolmasKui varianteelnevalt onkirjeldatud algseltrelv sarnane teisega, entkatta ehitusteibi asemel kasutatakse värvitud vedelatvedela lateksit[lateks]iga, milleganimetatakse relva "kolmanda generatsiooni" bofriks ning saabsellel andavõib imitatsioonileolla väga realistlikurealistlik välimusevälimus.
 
==Välislingid==
* [http://www.dragon.ee/gallerylohewiki/albun441._Generatsiooni_boffer Lohewiki: 1. Generatsiooni boffer]
* [http://www.dragon.ee/lohewiki/2._Generatsiooni_boffer Lohewiki: 2. Generatsiooni mõõk]
 
[[Kategooria:Rollimängud]]
229

muudatust

Navigeerimismenüü