Boffer

Allikas: Vikipeedia

Boffer (sõna pärineb ameerika inglise keelest) on spetsiaalne pehmendatud külmrelva imitatsioon, mida kasutatakse seikluslikus rollimängus (larp). Eesmärgiks on luua ohutu rekvisiit reaalse võitluse imiteerimiseks.

Bofri kuju sõltub imiteeritavast relvast või esemest. Harilikult kehtestavad mängude korraldajad enda mängudel bofritele ohutusnõuded. Tihti on reglementeeritud bofri maksimaalne pikkus, mass, valmistamiseks lubatud materjalid ja pehmenduse paksus löögipindadel. Üldpuhkudel imiteerib boffer mõõka, kuid levinud on ka nuiad, pistodad, kirved või

Bofrite valmistamine[muuda | redigeeri lähteteksti]

[Eesti]s valmistatakse kõige lihtsam ja tavalisem boffer kasutades PVC toru, toruisolatsiooni ja ehitusteipi. Sellist relva peetakse inetuks, kuid see on sobilik lahingmängudele, kus relvade purunemine on tõenäoline.

Niinimetatud "teise generatsiooni" boffermõõga tugevduseks on bambus- või klaasfiiberlatt, mille ümber on liimitud matkamatt, mida on pärast liimimist vaibanoaga vormitud. Imitatsioon kaetakse samuti ehitusteibiga.

Kui eelnevalt kirjeldatud relv katta ehitusteibi asemel värvitud vedela [lateks]iga, nimetatakse relva "kolmanda generatsiooni" bofriks ning sellel võib olla väga realistlik välimus.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]