Erinevus lehekülje "Fender Rhodes" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
'''Fender Rhodes piano''' on [[Harold Burroughs Rhodes]]’i [[1965]]. aastal leiutatud ja [[1965]]. aastast [[Fender Electric Instrument Company]] toodetud [[elektromehaaniline klahvpill|elektromehaaniline]] [[klahvpill]], mis oli mõeldud asendama [[kontsert]]idel [[klaver]]it.
 
Rhodes lõi oma esimese elektriklaveri Teise maailmasõja ajal [[1942]]. aastal USA armees teenides kui sõjaväe [[meditsiinikindral]] andis talle kui üleriiklikult tuntud muusikaõpetajale ülesande luua [[muusikateraapia]]t voodislamavatele vigastatud sõduritele. Rhodes lõi selleks teisaldatava, 29-klahviga ''The Army Air Corps piano'', mille ehituses kasutas ta muuhulgas [[B-17]] [[pommituslennuk]]i tiibade osi ([[Hüdraulika|hüdraulika]]torusid). Uudset pilli sai mängida voodist lahkumata. Peale sõda antiautasutati RhodesileRhodesi teraapia-alaste saavutuste eest aumedalmedaliga (''Medal of Honour'').
 
Peale sõda lõi Rhodes oma ettevõtte ja hakkas välja töötama väikest ja kerget klahvpilli. Aastal [[1946]] tuli firma turule kodudesse ja koolidesse mõeldud 3-oktaaviga ''Pre-Piano'''ga, mille heli meenutas mänguklavereid. Instrumendi läbimüük jäi väikeseks kehva tootmisprotsessi tõttu.
4539

muudatust

Navigeerimismenüü

Personaalsed tööriistad

Nimeruumid

Variandid