Erinevus lehekülje "Struktuurisemiootika" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vanameistri W. T. Tutte järgi peaks rekonstruktsiooniprobleemi lahenduse otsingud baseeruma ''isomorfismiklassidel'', mis loob täiesti uue pildi sellest probleemist. <ref> Tutte. W. T. 1998. Graph Theory As I Have Known It. ''Clarendon Press, Oxford.'' </ref>
 
Isomorfismiklass kujutab endast isomorfsete graafide hulka. Isomorfsed graafid omavad üht ja sama [[struktuur]]i. See struktuur on kujutatav kanooniliselt vastava semiootilise mudeli '''''S''''' näol. Igal graafil (struktuuril) on oma suurimad alamgraafid (naaberstruktuurid) ja väikseimad ülemgraafid (naaberstruktuurid) mis saadakse vastavalt serva (seose) eemaldamisel või lisamisel. Kõik n-tipulised graafid (n-elemendilised struktuurid) moodustavad [[võre]] mille elementideks („tippudeks“) on struktuurid (vastavat isomorfismiklassi esindavad graafid) ja seosteks („servadeks“) struktuuridevahelised seosed <ref> J.-T. Tevet. 2002. Isomorphism and Reconstructions of the Graphs: A constructive approach and development. ''S.E.R.R., Tallinn''. </ref>.
 
Kommentaarid näitele: a) Iga graaf selles kuueelemendilise struktuuride võres esindab oma isomorfismiklassi ehk struktuuri, mis on esitet maatriksi '''''S''''' näol. b) Iga struktuur selles võres on mõne(de) teise (teiste) struktuuri(de) suurim alamstruktuur või väikseim ülemstruktuur. c) Iga struktuur on '''''dekomponeeritav''''' oma suurimateks alamstruktuurideks või '''''komponeeritav''''' oma väikseimateks ülemstruktuurideks. d) Iga struktuur on '''''rekonstrueeritav (taastatav)''''' oma nii oma suurimate alamstruktuuride kui ka väikseimate ülemstruktuuride baasil. e) Eelmises näites esitatud struktuur kannab siin järjekorranumbrit 22. f) Esitatud struktuuride täiendid asuvad sümmeetriliselt selle võre teises pooles. g) Kuueelemendiliste struktuuride (mitteisomorfsete graafide) arv on 156.
563

muudatust

Navigeerimismenüü