Erinevus lehekülje "Süsteemibioloogia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
{{toimeta}}
 
'''Süsteemibioloogia''' on uus [[bioloogia]] [[teadusharu|haru]], mis püüab molekulaar-, raku, organismi- ja teisi tasandeid integreerides mõista, kuidas bioloogilised süsteemid töötavad. Uurides suhteid ja interaktsioone bioloogilise süsteemi eri osade (näiteks geeni- ja proteiinivõrgustikud, mis tegelevad signaliseerimisega, [[metaboolne rada|metaboolsed rajad]], [[organell]]id jne) vahel, loodetakse lõpuks aru saada, kuidas kogu tervik töötab.
Kasutades molekulaar bioloogia teadmisi, systeemi bioloogid on võimelise esitama hüpoteese mis seletavad süsteemi käitumist. Mis veel tähtsam nad on ka võimelised nende hüpoteeside järgi looma süsteemi matemaatilise mudeli. Neid mudeleid aga saab kasutada, et ennustada kuidas erinevad muutused süsteemis mõjutavad süsteemi ja nende usaldusväärsust saab päris elus testida. Uued meetodid mida igapäev välja töötatakse üritavadki selleni jõuda, et teha võimalikult täpseid mudeleid, millega saaks ennustada millised muutused leiavad aset organismis kui me teda teatud viisil mõjutame.
 
NB! Käesolev artikkel on lihtsalt kiire tõlge [[http://en.wikipedia.org/wiki/Systems_biology]] inglis keelse Wikipeedia leheküljelt, kiiruga tehtud Bioinformaatika eksamil. -Mcmkk-
[[de:Systembiologie]]
[[en:Systems biology]]
1

muudatus

Navigeerimismenüü