Le Corbusier: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Epp (arutelu | kaastöö)
Epp (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Le Corbusier''' [lö korbüzj'ee] (kodanikunimega '''Charles Édouard Jeanneret'''; [[6. oktoober]] [[1887]] – [[27. august]] [[1965]]) oli üks mõjukamaid [[20. sajand]]i [[arhitekt]]e, [[funktsionalism]]i rajajaid.
'''Le Corbusier''' [lö korbüzj'ee] (kodanikunimega '''Charles Édouard Jeanneret'''; [[6. oktoober]] [[1887]] – [[27. august]] [[1965]]) oli üks mõjukamaid [[20. sajand]]i [[arhitekt]]e, [[funktsionalism]]i rajajaid.


Le Corbusier oli üks esimesi, kes nägi [[arhitektuur]]i tulevikku [[tööstus]]likus ehitamises. Et linnas [[haljastus]]ele rohkem ruumi võita, kavandas ta [[sammas|sambail]] seisvaid [[maja|maju]] ja [[aed|katusaedu]]. Ta projekteeris hooneid [[karkassehitis]]tena; seintest seespool asetsev toestik ehk [[karkass]] võimaldab vaba [[fassaad]]ikujundust.
Le Corbusier oli üks esimesi, kes nägi [[arhitektuur]]i tulevikku [[tööstus]]likus ehitamises. Et linnas [[haljastus]]ele rohkem ruumi võita, kavandas ta [[sammas|sambail]] seisvaid [[maja|maju]] ja [[katusaed]]u. Ta projekteeris hooneid [[karkassehitis]]tena; seintest seespool asetsev toestik ehk [[karkass]] võimaldab vaba [[fassaad]]ikujundust.


Le Corbusier tuntuimaid ehitisi on [[Šveits]]i üliõpilaste maja [[Pariis]]is, elamu [[Marseille]]'s ja [[Ronchamp'i kirik]] [[Prantsusmaa]]l.
Le Corbusier' tuntuimaid ehitisi on [[Šveits]]i üliõpilaste maja [[Pariis]]is, elamu [[Marseille]]'s ja [[Ronchamp'i kirik]] [[Prantsusmaa]]l.


Vaba hoonestuse põhimõttel planeeris ta [[India]] [[Pandžab (India)|Pandžabi]] osariigi pealinna [[Chandigarh]]'i.
Vaba hoonestuse põhimõttel planeeris ta [[India]] [[Pandžab (India)|Pandžabi]] osariigi pealinna [[Chandīgarh]]i.


==Tunnustused==
==Tunnustused==

Redaktsioon: 27. juuni 2011, kell 03:32

Le Corbusier [lö korbüzj'ee] (kodanikunimega Charles Édouard Jeanneret; 6. oktoober 188727. august 1965) oli üks mõjukamaid 20. sajandi arhitekte, funktsionalismi rajajaid.

Le Corbusier oli üks esimesi, kes nägi arhitektuuri tulevikku tööstuslikus ehitamises. Et linnas haljastusele rohkem ruumi võita, kavandas ta sambail seisvaid maju ja katusaedu. Ta projekteeris hooneid karkassehitistena; seintest seespool asetsev toestik ehk karkass võimaldab vaba fassaadikujundust.

Le Corbusier' tuntuimaid ehitisi on Šveitsi üliõpilaste maja Pariisis, elamu Marseille's ja Ronchamp'i kirik Prantsusmaal.

Vaba hoonestuse põhimõttel planeeris ta India Pandžabi osariigi pealinna Chandīgarhi.

Tunnustused

Vaata ka

Välislingid