Levila: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
SieBot (arutelu | kaastöö)
P sün
1. rida: 1. rida:
'''Levila''' ehk '''areaal''' on mingi [[Liik (bioloogia)|liigi]] isendite esinemisala. Sõltuvalt [[elupaik]]ade olemasolust võib liigi esinemistihedus levila piires olla erinev. Mõned organismid kasutavad erinevatel aastaaegadel või eluperioodidel erinevaid piirkondi, näiteks eristuvad [[rändlind]]udel levila piires enamasti [[pesitsusala|pesitsus-]] ja [[talvitusala]]d. Levila koosseisu ei arvata eksikülaliste kohtamispaiku.
'''Levila''' ehk '''levikuala''' ehk '''areaal''' on mingi [[Liik (bioloogia)|liigi]] isendite esinemisala. Sõltuvalt [[elupaik]]ade olemasolust võib liigi esinemistihedus levila piires olla erinev. Mõned organismid kasutavad erinevatel aastaaegadel või eluperioodidel erinevaid piirkondi, näiteks eristuvad [[rändlind]]udel levila piires enamasti [[pesitsusala|pesitsus-]] ja [[talvitusala]]d. Levila koosseisu ei arvata eksikülaliste kohtamispaiku.


Teadusharu, mis uurib levilaid, nimetatakse [[arealoogia]]ks.
Teadusharu, mis uurib levilaid, nimetatakse [[arealoogia]]ks.
5. rida: 5. rida:
== Vaata ka ==
== Vaata ka ==
*[[Areaalikaart]]
*[[Areaalikaart]]



[[Kategooria:Bioloogia]]
[[Kategooria:Bioloogia]]

Redaktsioon: 22. detsember 2010, kell 01:14

Levila ehk levikuala ehk areaal on mingi liigi isendite esinemisala. Sõltuvalt elupaikade olemasolust võib liigi esinemistihedus levila piires olla erinev. Mõned organismid kasutavad erinevatel aastaaegadel või eluperioodidel erinevaid piirkondi, näiteks eristuvad rändlindudel levila piires enamasti pesitsus- ja talvitusalad. Levila koosseisu ei arvata eksikülaliste kohtamispaiku.

Teadusharu, mis uurib levilaid, nimetatakse arealoogiaks.

Vaata ka