Arutelu:Tüürimees: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
 
Võimalik, aga tänapäeval vist mitte. Pigem on nimetused nagu ''teine piloot'' vms. Ka mehaanikud on lennukitel olnud, aga neid nimetati ''pardamehaanikuiks''. SSGreporter 29. jaanuar 2010, kell 10:40 (UTC)
----
"Eestis saab õppida tüürimeheks Eesti Mereakadeemias ja Eesti Mereakadeemia Merekoolis. Vaid merekoolis õppinuna võtab ametiredelil kõrgemale jõudmine palju rohkem aega kui Mereakadeemia lõpetanuna. Kes ei oma mereakadeemia diplomit, peab selle asemel omandama palju meresõiduaastaid, et olla võimeline uuele kõrgemale ametipostile jõudma. Veelgi rohkem meresõidustaaži on vaja isikutel, kes pole lõpetanud ei merekooli ega mereakadeemiat, soovimaks jõuda kõrgemale ametipostile laeval."
 
Suht' häma on see lõik... Merekoolis põhikooli baasil võib saada diplomi kogumahutavusega kuni 500... See ei muutu piiramatuks niisama meresõidustaaži kogunemisega... Keskkooli baasil on võimalik saada (õppeaeg lühem) piiramatu vahitüürimehe diplom, mis on sama, mida saab mereakadeemia lõpetanu...
 
Mismoodi on siis Eestis võimalik tüürimehe diplomit kätte saada, kui pole kumbagi kooli lõpetanud? Suur meresõidustaaž paberit tasku ei anna... Häma, häma, häma... [[Kasutaja:Jürka|Jürka]] 26. november 2010, kell 18:56 (EET)
 
"Reederitele raha kokkuhoidmise eesmärgil peavad nii kapten kui ka vanemtüürimees olema suutelised sadamasse sisse ja välja sõitma ilma lootsita. Selleks tuleb nii vanemtüürimehel kui ka kaptenil edukalt sooritada kursused ning testid, mis antud filigraanset tööd teha lubavad. Kuna test tuleb sooritada selle riigi keeles, kus vastav sadam asub, peavad meremehed valdama paljusid võõrkeeli. Inglise keele oskuseta ei ole võimalik laeva juhtkonnas töötada."
 
Lõik iseloomustab sellist moodust kui reeglit. Jah, Tallinkis ja ehk ka mõnelpool mujal liinilaevadel, kus on alati ainult ühed ja samad sadamad, seal laevafirma nõuab või soovib kaptenilt lootsipaberit, kuid siit lõigust loen ma välja, et lootsi ametikohta eraldi justkui enam polekski. Vanemtüürimehelt kindlasti lootsipaberit ei nõuta. [[Kasutaja:Jürka|Jürka]] 26. november 2010, kell 18:56 (EET)
5191

muudatust

Navigeerimismenüü