Mehikoorma: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suurus jäi samaks ,  12 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
Peale Mehikoormasse sissesõitu paremal pool teed asub kohalik kalaturg, mille tunneb ära väikese järve järgi, peale kalaturgu põhiteest vasakul asub Mehikoorma surnuaed, sellest edasi vasakul suure [[1895]] aastal ehitatud kiriku jäänused, mis maailmasõdadega ära hävitati. Mehikoormas on veel ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Mehikoorma Koguduse kirik. Peale suure kiriku varemeid külakeskuse poole asudes näeb vasakul pool Mehikoorma kooli ja teed, mis viib vasakule sadamasse. Peale seda tuleb paremal pool bussipeatuse plats, ehk mehikoorma keskpunkt, kus ka kauplus asub. Mehikoormas on olnud veel kaks poodi, mis on nüüd eramajadeks ümber tehtud.
 
Peale keskplatsi läheb tee otsejoones Ranna platsi poole, kuhu saab enda auto parkida ja vaadata [[26. august]]il aastal [[2006]] avatud ausammast [[II MaailmasõjasMaailmasõda|II MaailmasõdaMaailmasõjas]] Eesti riikliku iseseisvuse taastamise eest võidelnud eesti meestele. Platsil on näha ka Piirivalve kordon, kordoni ees ranna juures on koht, kus saab võrkpalli mängida ja võimelda.
Mehikoorma rand koosneb kolmest liivasest alast, mis kõik on üksteisest eraldatud pillirooga, ranna kõrgendikul on [[Mehikoorma tuletorn]]. Vanasti asus seal ka üks puidust näkineiu kuju, millest nüüd järel ainult betoonist silinder. Ranna ees järve peal on kivikuhi mis oli vanasti rannaga ühendatud ja oli kasutusel sadamana.
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü