Erinevus lehekülje "Magistrikraad" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
'''Magistriõpe''' on akadeemilise õppe teine aste, mille kestel magistrant süvendab oma erialaseid teadmisi ja kutsealaseid oskusi ning omandab iseseisvaks tööks ja [[doktor|doktoriõppeks]] vajalikke teadmisi ja oskusi.
== Ajalugu ==
Juunis [[1999]] võeti Euroopa Liidus vastu [[Bologna deklaratsioon]], mille eesmärk oli kujundada [[Euroopa]] ühtne kõrgharidusruum, muutes kõrgharidussüsteemid läbipaistvaks ja ühilduvaks. Protsessi lõpptähtaeg oli aasta [[2010]]. Selle süsteemi raames pakuti välja ka kõrghariduse süsteem 3+2, kus bakalaureuseõpet lühendati kolmele aastale. Uued liikmesriigid, nende hulgas ka Eesti, reformisid oma kõrharidussüsteemikõrgharidussüsteemi vastavalt deklaratsioonile, vanad liikmesriigid jäid äraootavale seiskohale. Eestis lõpetas esimene lend 3-aastast bakalaureust [[2005]] aasta kevadel. Bologna deklaratsioon näeb ette, et 3+2-süsteemis jätkab õpinguid magistriõppes 2/3 bakalaureuseõppe lõpetanutest. Eesti seda punkti täitnud ei ole.
 
Seoses uue 3+2 süsteemiga võrdsustati 4-aastane [[bakalaureus]] ja samuti ka [[ENSV]]s saadud kõrgharidus magistriõppe lõpetanutega.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü