Introduktsioon (bioloogia): erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
PResümee puudub
Resümee puudub
2. rida: 2. rida:


Introduktsiooni saab jagada '''tahtlikuks''' ja '''tahtmatuks'''.
Introduktsiooni saab jagada '''tahtlikuks''' ja '''tahtmatuks'''.
*Tahtlik introduktsioon toimub inimese soovil ja sageli [[põllumajandus]]liku, [[jahindus]]liku või [[aiandus]]liku eesmärgiga sissetoodud liike tarvitada, lisaks kohalikule [[fauna]]le ja [[floora]]le.
*Tahtlik ehk sihipärane introduktsioon toimub inimese soovil ja sageli [[põllumajandus]]liku, [[jahindus]]liku või [[aiandus]]liku eesmärgiga sissetoodud liike tarvitada, lisaks kohalikule [[fauna]]le ja [[floora]]le.
*Tahtmatu introduktsiooniga on tegu, kui liik (tulnukas, nt. [[tulnuktaim]]) on mingisse kohta jõudnud küll kaudselt inimese abiga (näiteks [[laev]]adega, [[rong]]idega), kuid viimase teadmata.
*Tahtmatu ehk sihipäratu introduktsiooniga on tegu, kui liik (tulnukas, nt. [[tulnuktaim]]) on mingisse kohta jõudnud küll kaudselt inimese abiga (näiteks [[laev]]adega, [[rong]]idega), kuid viimase teadmata.


==Kirjandust==
==Kirjandust==

Redaktsioon: 12. september 2009, kell 08:33

Introduktsioon (eesti keeles kasutatud ka mõistet sissetalumine) on mõiste bioloogiast, mis tähendab võõrliigi (taime- või loomaliigi või ka madalama taksoni) toomist alale, kus teda varem ei olnud.

Introduktsiooni saab jagada tahtlikuks ja tahtmatuks.

Kirjandust

  • Kumari, E. 1964. Fauna rikastamine ja fauna rikkumine, 1–2. Eesti Loodus 5: 266–274; 6: 347–352.

Vaata ka