Silja Line: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1728 baiti ,  13 aasta eest
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
{{ettevõte
| ettevõtte_nimi = Silja Line
| logo = [[Pilt:Silja line logo.png|200px|Silja Line'i logo]]
}}
[[Pilt:Silja Line ships in Helsinki 2004.jpg|thumb|250px|Silja Line'i laevad Helsingis]]
'''Silja Line''' on kaubamärk, mida kasutab laevandusega tegelev [[Eesti]] firma [[Tallink|Tallink Grupp]] reisilaevaliikluses [[Läänemeri|Läänemere]] põhjaosas [[Soome]] ja [[Rootsi]] vahel. Algselt oli Silja Line iseseisev firma, ametliku nimetusega Silja Oy Ab. Silja Line'i algusaastatekskaubamärgi võiball lugedasõidab perioodineli 1960. aastatest kuni 1970. alguseni. Koos [[Viking Line]]'iga oli Silja Line üks esimesi laevakompaniisidreisiparvlaeva, mislaevad hakkaskurseerivad reisilaevanduseskahel kasutama laialdaseltliinil: [[reisiparvlaevTuru]]u. Koos sama firmaga kontrolliti reisilaevaliiklust Läänemere põhjaosas, mis on Silja Line'i peamiseks tegevuspiirkonnaks ka täna. [[2006Mariehamn]]. aastal ostis Silja Line'i Eesti laevakompanii Tallink. Enne seda kuulus Silja Line rahvusvahelisele firmale [[Sea ContainersStockholm]] ja Silja juht oli tollal [[Antti PankakoskiHelsingi]]. Silja Line'i praegune juht on Tallinki kaasjuht [[Keijo Mehtonen]] ja kommunikatsioonijuht on [[Toomas Vilosius]], kes asendas hiljuti vallandatud [[Tuomas Nylund]]i–Mariehamn–Stockholm.
 
==Silja Line'i ajalugu==
==Silja Line'i asutamine==
[[1957]]. aastal asutati Oy Siljavarustamo/ Siljarederiet Ab. Laevafirmal oli kolm omanikku, kes olid otustanud uue firma all oma jõud ühendada. Järgneva aastakümne jooksul ehitati Oy Siljavarustamole viis parvlaeva, mis panid ühtlasi aluse parvlaevaliiklusele Soome ja Rootsi vahel.
==Konkurentide tekkimine ja uued laevad==
[[1967]]. aastal asutasid kolm konkureerivat laevafirmat ühisfirma [[Viking Line]]'i, kellest kujunes Silja Line'i peamine rivaal Läänemeres järelejäänud 20. sajandi jooksul. Oy Siljavarustamo kolm omanikfirmat nägid konkurendi tekkimises ohtu ja tihendasid omavahelisi sidemeid. Sel perioodil võeti kasutusele ühine kaubamärk Silja Line ja tänapäevane hülgelogo.
[[Prantsusmaa]]lt telliti kaks uut reisilaeva, mis pidid alustama aastaringset liiklust Helsingi–Stockholm liinil (varem talvel reisilaevaliiklust ei olnud).
[[1980]]. aastal müüs üks kolmest Silja Line'i osanikust oma aktsiad ülejäänud kahele osanikfirmale ja lõpetas omapoolse reisilaevaliikluse. Aasta hiljem alustasid järjekordsed uued reisilaevad liiklust Helsingi–Stockholmi vahel, mis viis resisjate arvu 45-protsendise kasvuni.
==Lõplik omanikfirmade ühinemine ja promenaadlaevad==
[[1990]]. aastal ühinesid kaks Silja Line'i omanikfirmat ning võtsid kasutusele firmanime EffJohn. Samal aastal hakkas sõitma Helsingi–Stockholm liinil [[Silja Serenade]], millest sai ta valmimise hetkel suurim reisiparvlaev maailmas. Reislaeval oli ennenägematu uuendus.
Algselt oli Silja Line iseseisev firma, ametliku nimetusega Silja Oy Ab. Silja Line'i algusaastateks võib lugeda perioodi 1960. aastatest kuni 1970. alguseni. Koos [[Viking Line]]'iga oli Silja Line üks esimesi laevakompaniisid, mis hakkas reisilaevanduses kasutama laialdaselt [[reisiparvlaev]]u. Koos sama firmaga kontrolliti reisilaevaliiklust Läänemere põhjaosas, mis on Silja Line'i peamiseks tegevuspiirkonnaks ka täna. [[2006]]. aastal ostis Silja Line'i Eesti laevakompanii Tallink. Enne seda kuulus Silja Line rahvusvahelisele firmale [[Sea Containers]] ja Silja juht oli tollal [[Antti Pankakoski]]. Silja Line'i praegune juht on Tallinki kaasjuht [[Keijo Mehtonen]] ja kommunikatsioonijuht on [[Toomas Vilosius]], kes asendas hiljuti vallandatud [[Tuomas Nylund]]i.
 
==Silja Line'i tähtsus Tallink Grupis==
860

muudatust

Navigeerimismenüü