Silja Line: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 864 baiti ,  13 aasta eest
resümee puudub
P (robot muutis: sv:Silja Line)
Resümee puudub
}}
[[Pilt:Silja Line ships in Helsinki 2004.jpg|thumb|250px|Silja Line'i laevad Helsingis]]
'''Silja Line''' on kaubamärk, mida kasutab laevandusega tegelev [[SoomeEesti]] laevakompanii, millele kuuluvadfirma [[reisiparvlaevTallink|Tallink Grupp]]ad sõidavad reisilaevaliikluses[[Läänemeri|Läänemere]] põhjaosas Soome ja [[Rootsi]] vahel. Algselt oli Silja Line iseseisev firma, ametliku nimetusega Silja Oy Ab. Silja Line'i algusaastateks võib lugeda perioodi 1960. aastatest kuni 1970. alguseni. AlatesKoos [[2006Viking Line]].'iga aastast kuuluboli Silja Line üks esimesi laevakompaniisid, mis hakkas reisilaevanduses kasutama laialdaselt [[Eestireisiparvlaev]]u. laevakompaniileKoos sama firmaga kontrolliti reisilaevaliiklust Läänemere põhjaosas, mis on Silja Line'i peamiseks tegevuspiirkonnaks ka täna. [[Tallink2006]]. aastal ostis Silja Line'i Eesti laevakompanii Tallink. Enne seda kuulus Silja Line rahvusvahelisele firmale [[Sea Containers]] ja Silja juht oli tollal [[Antti Pankakoski]]. Silja Line'i praegune juht on Tallinki kaasjuht [[Keijo Mehtonen]] ja kommunikatsioonijuht on [[Toomas Vilosius]], kes asendas hiljuti vallandatud [[Tuomas Nylund]]i.
 
==Silja Line'i tähtsus Tallink Grupis==
Silja Line'i kaubamärki kasutab Tallink Grupp Soome ja Rootsi vahelises liikluses. Silja Line'i struktuurid ühendati pärast ostu Tallinki omadega ning selle tulemusena moodustus kaks tütarfirmat: Tallink Silja Oy ja Tallink Silja Ab. Tallink Silja Oy tegeleb töötajatega ja turustamisega Soomes, Tallink Silja Ab tegeleb turustamisega Rootsis. Silja Line'i laevastiku ja majandusliku valdkonnaga tegelemine kuulub Tallink Grupi juhatuse valdkonda.
 
==Laevastiku uuendamine==
 
2007. aasta alguses teatas Tallink, et [[Galaxy|M/L Galaxy]] asendab [[Turu]]–[[Stockholm]]i liinil [[Silja Festival|M/L Silja Festivali]] 2008. aastaks. Ajaleht Turun Sanomat sai intervjuus Tuomas Nylundiga teada, et Galaxy viiakse Silja brändikaubamärgi alla. Silja Festival viiakse tõenäoliselt siis [[Riia]]–[[Stockholm]]i liinile.
 
==Silja Line'i praegune laevastik==
860

muudatust

Navigeerimismenüü