Elektri- ja Elektroonikainseneride Instituut

Allikas: Vikipeedia
IEEE logo

Elektri- ja Elektroonikainseneride Instituut (ingl Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE) on maailma suurim rahvusvaheline elektrotehnikat arendav mittetulunduslik erialaorganisatsioon.

IEEE registreeriti aastal 1963, kui ühendati Raadioinseneride Ühing (IRE) ja Ameerika Elektriinseneride Ühing (AIEE). Viimane asutati 1884 ja seda loetakse tihti ka IEEE asutamisaastaks.

Tänapäeval on IEEE paljude organisatsioonide ja projektide katusorganiatsioon. IEEE toetab ülemaailmseid tehnikakonverentse, sümpoosione ja seminare ning avaldab ligi veerandi kõigist artiklitest elektrotehnika, elektroonika (sh. tööstuselektroonika, jõuelektroonika, sidetehnika, olmeelektroonika jt. elektroonika alavaldkondades), arvutiehituse ja arvutiteaduse alal. IEEE pakub oma liikmetele täiendõppe programme.

IEEE üks tähtsaimaid allorganisatsioone on IEEE Standardite Ühing, mis tegeleb elektroonika-alaste standardite väljatöötamise ja arendamisega.

31. detsembri 2008 seisuga on IEEE-s rohkem kui 160 riigist üle 375 000 liikme, neist 55% USA-st, ja üle 80 000 õpilasliikme. Liikmed on jagatud 10 geograafilisse piirkonda, 329 sektsiooni ja 1860 allrühma, mis ühendavad sama valdkonna liikmeid. IEEE ühendab 45 ühingut ja nõukogu.

Organisatsioonil on rohkem kui 2 miljonit dokumenti oma elektroonilises raamatukogus ning ta kirjastab rohkem kui 144 ajakirja ja ajalehte. IEEE-l on rohkem kui 1300 arendatavat standardit ja projekti. IEEE sponsoreerib aastas rohkem kui 900 konverentsi.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]