Eevi Nerva

Allikas: Vikipeedia
Eevi Nerva
Tegemas kollaaže Regio kontori uste jaoks
Sünninimi Eevi Nerva
Sündinud 1935
Vigala, Eesti
Rahvus eestlane
Haridus Eesti Riiklik Kunstiinstituut
Tegevusala tekstiil, kollaaž

Eevi Nerva (endine perekonnanimi Silliksaar, sünninimi Nerva, 193521. märts 2024) oli eesti tekstiili- ja kollaažikunstnik. Eevi Nerva elas Tartus.

Tehnika[muuda | muuda lähteteksti]

Eevi Nerva on välja töötanud unikaalse sidumisbatika tehnika. Selles tehnikas on ta valmistanud mitusada pilti. Selline pilt on loodud puuvillasele tekstiilile, üldjuhul raamitud koos mahulise paspartuupapiga ja klaasi all. Eevi Nerva on teadaolevalt ainus, kes on kasutanud piltide loomisel sidumisbatika tehnikat.

Uue millenniumi aastatel tegeleb ka kollaažide loomisega. Kollaaži algmaterjalina kasutab vanu ajakirju ja raamatuid, kleepides neid kõikvõimalikele vormidele (tasapinnad, kastid, korvid, vaasid, tünnid, pudelid, vanad käsitöövahendid jne). Seni suurim kollaažide komplekt (u poolsada plaati) valmis kaardifirma Regio 5. korrusel asuva kontori uste jaoks. Nendel plaatidel kasutas ta peamiselt vanadest raamatutest väljalõigatud must-valgeid fotosid, millele lisas eredavärvilisi aktsente, vastavalt iga konkreetse ruumi sisekujundusele. Kollaažid lakkis kunstnik soojatooniliseks, et toetada kontori üldist "intiimset ja sooja toimingut".[1]

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Näitused[muuda | muuda lähteteksti]

Toimunud on kümmekond isikunäitust Eestis ja 4 Soomes.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on kunstnik Nerva ema.

Alates 2008. aastast kannab Eevi taas neiupõlvenime Nerva.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Karin Paulus, "Papagoid kaardistamas", Eesti Ekspress 16.3.2006, lk 14-15
  2. Eesti Kunstiakadeemia vilistlased