Eesti Füüsikaüliõpilaste Selts

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Füüsikaüliõpilaste Selts (lühendina FÜS) on Eesti Füüsika Seltsi (EFS) osakond.

See ühendab ja esindab Eesti Vabariigis füüsikat ja sellega seotud erialasid õppivaid üliõpilasi. FÜS-i asutasid 2012. aasta kevadel Tartu Ülikooli füüsikaüliõpilased. Selts kuulub ka OLE ROHKEM koostöövõrgustikku ja Eesti Noorteühenduste Liitu.

FÜSi visioon iseenda jaoks on olla platvorm, kus tudengid saavad end kui ka oma ideid ja soovitud projekte teostada. FÜS-i pinnalt on kerkinud mitmed projektid, mis on olulised tudengitele ja meie erialale. Samuti korraldatakse erialaseid üritusi, mille hulka kuuluvad ka näiteks jõulupidu, kevadpidu ja sügiskoolid. Igapäevaselt tegutseb FÜS õppekvaliteedi parendamisega, füüsikaliste kõrghariduste õppe populariseerimisega (projekt “Tudeng koolitundi”) ja püüab parandada tudengite, õppejõudude ja teadlaste omavahelist suhtlust.

Kindlasti on ka märkimisväärne füüsikaüliõpilaste poolt algatatud ja juurutatud mentoriprogramm. Selle programmi raames määratakse esmakursuslastest gruppidele mentoriteks vanema kursuse tudengid, kes aitavad kohaneda ülikoolieluga ja on abiks, kui tekib küsimusi õppetöös või muus osas. Mentorlus parandab ka kursustevahelist suhtlust ja annab võimaluse leida häid sõpru. Praeguseks on mentoriprogrammist lisaks füüsikutele osa võtnud ka materjaliteaduse, keemia, informaatika, matemaatika ja matemaatilise statistika tudengid.

Inimesed[muuda | muuda lähteteksti]

FÜSi liikmeks võivad astuda kõik Eesti füüsika- või sellega seotud erialadel õppivad üliõpilased. Kuna FÜS on EFSi osakond, siis on kõik FÜSi liikmed ka EFSi liikmed. FÜS valib igaks semestriks endale juhatuse.

19/20 õppeaasta sügissemestril said alguse FÜSi töörühmade tegevused. Erinevates töörühmades saavad liikmed osa võtta seltsi tegevusest, luua ja teostada projekte ning aidata seltsil nii seada kui ka täita oma eesmärke. Üks töörühm, mis on pigem töörühma ja programmi piirimaal, on Õpiabi.

Õpiabi programm pakub tudengitele teiste vanemate tudengite poolt tehtavat konsultatsiooni, et parandada õpet, anda võimalust omandada õpetamiskogemust, sisendada juhendavasse tudengisse väärtustunnet teda rahaliselt toetades, luua kogukonnatunnet füüsika, keemia ja materjaliteaduse (FKM) erialas ning põhjustada struktuurseid muudatusi füüsika instituudis (FI), et noori kaasataks rohkem õppetöösse õppeassistentidena. Kõige olulisem on sealjuures, et programmi juhib selle initsiatiivi algataja, kes ise oli toona just 1. aastat lõpetamas, ning on tänaseni n.ö. lihtliige. Teisisõnu, see on programm liikmeskonnalt liikmeskonnale. Teiste oluliste projektide seas on mitmed üritused ja programmid, kus turundame meie eriala noortele, et kasvatada huvi füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppe vastu, muutes õppekava ja Eesti ühiskonda tugevamaks.

Tänu heale koostööle füüsika instituudiga saavad liikmed kasutada Physicumis asuvat sauna, jõusaali ning seltsile on eraldatud eraldi tudengiruum, kus liikmed saavad vaikselt hubases keskkonnas õppida.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]