Mine sisu juurde

Eduard Hill

Allikas: Vikipeedia
Eduard Hill (2009)

Eduard Hill (vene Эдуард Анатольевич Хиль; 4. september 1934 Smolensk4. juuni 2012 Peterburi) oli vene estraadilaulja.

Eduard Hilli isa oli mehaanik ja ema raamatupidaja. Tema lapsepõlv kujunes raskeks. Vanemad lahutasid abielu ja sõja ajal evakueeriti Hill lasteaiaga tagalasse. Emaga sai ta uuesti kokku alles 1943. aasta lõpus.

1949. aastast õppis Eduard Hill Leningradi polügraafiatehnikumis, mille lõpetamise järel töötas ta trükikojas. 1955. aastast õppis ta Leningradi Konservatooriumis, mille lõpetas 1960. aastal.

Alates 1955. aastast oli Eduard Hill Lenkontserdi solist. Esialgu esitas ta põhiliselt rahvalaule ja romansse. Pärast konservatooriumi lõpetamist jätkas Hill esinemist konservatooriumi ooperistuudio lavastuses ning andis klassikalise ja kammerlaulu kontserte. Estraadimuusikat hakkas ta viljelema 1962. aastal. Ta saavutas lauljana edu ka välismaal toimunud konkurssidel.

2010. aastal saavutas Internetis laialdase kuulsuse Eduard Hilli 1976. aastal esitatud vokaliis (sõnadeta laul) "Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой" ("Ma olen väga rõõmus, et ma lõpuks koju jõuan").[1] Laul sai tuntuks pealkirjaga "Trololo" ja Hill ise kui "Trololo"-mees.[2]