Eduard Hill

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eduard Hill (2009)

Eduard Hill (vene Эдуард Анатольевич Хиль; 4. september 1934 Smolensk4. juuni 2012 Peterburi) oli vene estraadilaulja.

Eduard Hilli isa oli mehaanik ja ema raamatupidaja. Tema lapsepõlv kujunes raskeks. Vanemad lahutasid ja sõja ajal evakueeriti Hill lasteaiaga tagalasse. Oma ema kohtas ta uuesti alles 1943. aasta lõpus.

1949. aastal asus Eduard Hill õppima Leningradis polügraafiatehnikumis, mille lõpetamise järel töötas ta trükikojas. 1955. aastal alustas ta õpinguid Leningradi Konservatooriumis, mille lõpetas 1960. aastal.

Alates 1955. aastast oli Eduard Hill Lenkontserdi solist. Esialgu esitas ta põhiliselt rahvalaule ja romansse. Konservatooriumi lõpetamise järel jätkas Hill esinemist konservatooriumi ooperistuudio lavastuses ning andis klassikalise ja kammerlaulu kontserte. Estraadimuusikaga hakkas ta tegelema alates 1962. aastast. Ta saavutas lauljana edu ka välismaal toimunud konkurssidel.

2010. aastal saavutas Internetis laiadase kuulsuse Eduard Hilli 1976. aastal esitatud vokaliis (sõnadeta laul) "Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой" ("Ma olen väga rõõmus, et ma lõpuks koju jõuan").[1] Laul sai tuntuks nime all "Trololo" ja Hill ise kui "Trololo-mees".[2]

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]